redakce | Zprávy / Pozvánky | 09.05.2019
Dvouleté působení se Kasárna Karlín rozhodla oslavit za pomoci PKF – Prague Philharmonia velkolepou sérií šesti open-air koncertů pro čtyřicetičlenný orchestr na bývalém vojenském cvičišti, které se odehrají v termínu 19. – 23. června.
Taktovky se ujme jeden z nejtalentovanějších mladých českých dirigentů současnosti Jiří Rožeň, který se členy PKF – Prague Philharmonia v roce 2016 s úspěchem debutoval na prestižním festivalu Pražské jaro. Finalista Nestlé and Salzburg Festival Young Conductors Award a Donatella Flick LSO Conducting Competition v Londýně má za sebou debut s Deutsche Symphonie-Orchester Berlin, BBC Philharmonic a Waleským národním symfonickým orchestrem BBC. V sezóně 2019–2020 jsou také již potvrzena jeho angažmá s Královskou filharmonií v Londýně, Královskou filharmonií v Liverpoolu, Orchestre national de Belgique a Orchestre national du Capitole de Toulouse. Sólistou v Martinů Rhapsody-Concerto pro violu a orchestr bude Stanislav Svoboda, zakládající člen PKF.
Během šesti letních večerů zazní pod širým nebem trojice světoznámých skladeb. Koncert zahájí předehra k jedné z nejpopulárnějších oper Don Giovanni od Wolfganga Amadea Mozarta. Naváže fantazijní Rhapsody-Concerto pro violu a orchestr českého skladatele Bohuslava Martinů, která vznikla v roce 1952 v emigraci v New Yorku. Večer zakončí Beethovenova Symfonie č. 7 A dur, Wagnerem pro svou extatičnost překřtěná na „Apoteóza tance“. Jednotícím prvkem programu je spojení s Českem – premiéra Dona Giovanniho proběhla v dnešním Stavovském divadle, ve skladbě Bohuslava Martinů je patrná nostalgie po vlasti, kam mu byl v roce 1948 navždy uzavřen přístup, a na tzv. Sedmé symfonii začal Beethoven pracovat během lázeňského pobytu v Teplicích.
Kulturní a společenské centrum Kasárna Karlín otevřelo veřejnosti jedinečné prostory bývalých kasáren v červnu 2017. Během dvou let v areálu zprovoznilo kavárnu v někdejším bazénu, bar v garážích pro armádní vozidla, koncertní sál, kino a bývalý buzerplac proměnilo v příjemné náměstí bez aut s několika hřišti i letním kinem.
redakce 27.12.2024
Naštvaný postpunk, dramatické kytary, zastřené zpěvy. Trošku shoegazu, psychedelie.
redakce 25.12.2024
Inspirován jmény jako Joesef, Phoebe Bridgers anebo Sam Fender skládá hudbu, která je osobní i osobitá.
redakce 23.12.2024
Všechno si dělá sám, od nahrávání, produkce, mixů až po marketing. A proto je to všechno tak jedinečné.
redakce 20.12.2024
Americký skladatel Rafael Anton Irisarri vytváří své kompozice z vrstev bujných a přitom éterických zvuků, do nich své posluchače zabalí jako do peřiny.
redakce 20.12.2024
Charakter Moin jako vedlejšího projektu se změnil nejpozději v roce 2021, kdy duo doplnila bubenice Valentina Magalleti.
redakce 19.12.2024
Tvorba amerického sesterského dua Sierry a Biancy Casady alias CocoRosie v sobě unikátním způsobem spojuje prvky popu, blues, elektroniky, hip hopu a opery.
redakce 15.12.2024
Tato píseň z chystaného alba přináší směs melancholie, intimity a inovativního hudebního přístupu.
redakce 14.12.2024
Hudba kapely Moře dní je vystavěná na základech psychedelie a popového písničkářství a čerpá z vlivů Deža Ursinyho, Mac DeMarca nebo The Brian Jonestown Massacre.
redakce 12.12.2024
Nyní přichází s výjimečnou spoluprací s norským tubistou Danielem Herskedalem a studenty FAMU.
redakce 11.12.2024
Koncept Hihihahaholek je založen na zkoumání dívčího světa, který dokáže přetvářet autorky v jakási jejich „růžová, superdívčí” alter ega.