Reklama

Midnight Swimmers vydávají debutové EP

fullmoonzine.cz
fullmoonzine.cz

Na EP Oceans & Seas se setkávají indierockové groovy s melancholickými melodiemi. Křest v Jazz Tibet Clubu.

Reklama

Midnight Swimmers po třech zveřejněných singlech vydávají debutové EP Oceans & Seas. Počátek kapely je zastřený v předpandemických londýnských mlhách, kdy v roce 2018 do britské metropole odjeli studovat zpěvák a kytarista Stanislav Chyzhman a bubeník David Macháč. V mezinárodní sestavě odehráli v místních klubech své první koncerty a v tamních studiích také nahráli základy pro budoucí singly Green Creature a Brown & Red.

Po lockdownem vynuceném návratu do Olomouce Stanislav Chyzhman kapelu obnovil v nové sestavě. „Když jsem odlétal z Londýna, tak jsem si myslel, že budu za měsíc zpět a budeme pokračovat. Pandemie trvala déle, než si každý představoval a já pak dlouho přemýšlel, jestli má ještě smysl jít dál. Dal jsem si ale vydání tohoto EP na životní bucket list ještě na gymplu, takže pokud bych to nezvládl, zklamal bych své osmnáctileté já. Po dlouhém plánování jsem se dal zase do práce, a když se člověk snaží, tak ti správní lidé kolem něj se vždycky najdou všude, je prostě jen třeba věřit,“ říká k životním i kapelním proměnám Chyzhman. Vedle něj hraje na kytaru Albert Pazdera, na baskytaru Jan Srostlík, Tomáš Galek na bicí a Tomáš Mohr na klávesy. Nepsaným, ale neméně důležitým členem, je polský producent Aleksander Kaczmarek, který s kapelou spolupracoval již v Londýně a poté na dalších skladbách, které společně nahráli na jaře minulého roku ve studiu MAQ Records nedaleko Katovic.

Midnight Swimmers ve své tvorbě splétají indie-rockové groovy se zasněnými, melancholickými melodiemi. EP Oceans & Seas obsahuje vedle zmíněných singlů další čtyři písně, včetně nedávno vydané Night Rider, a vychází 29. března. „Všechny písně byly napsány v letech 2017 až 2020. EP tak reflektuje období konce gymplu, prvního rozchodu a začátek výšky. Tímto jsem si odškrtl jeden z důležitých milestonů mého života. Těším se ale na vydání dalších písní, které jsme už složili v nové sestavě a na podzim nás čeká jejich nahrávání. Máme materiál minimálně na další album,“ nastiňuje Chyzhman plány do budoucna.

Reklama

Kapela se v nejbližších dnech představí na koncertech v Česku a Polsku, křest proběhne 10. dubna v olomouckém Jazz Tibet Clubu, kde nedávno nahrála i live session k několika písním. Ve slavnostní večer s Midnight Swimmers zahrají polští Lorein zmíněného producenta Kaczmareka

Tento článek je zdarma. Pořiďte si předplatné a můžete číst všechny naše články.

digital

79 Kč/měsíc
  • Základní digitální přístup, pouze na 1 měsíc
  • Veškerý obsah webu
  • Prémiové články

digital+

83 Kč/měsíc
Navíc oproti digital
  • Veškerý obsah webu bez reklam
  • Unikátní playlisty
  • Podcasty
  • Možnost odemknout 3 texty měsíčně pro ostatní
Možnost kdykoliv zrušit
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama