Zprávy / Festivalové

Rock for People ohlásil Sex Pistols

Rock for People ohlásil Sex Pistols

redakce | Zprávy / Festivalové | 04.01.2025

Poslední okénko oblíbeného Rock for People adventního kalendáře skrývalo na Štědrý den čtvrtého headlinera festivalu – legendy punk-rockové subkultury Sex Pistols. Ti se tak zařadili vedle Linkin Park, Slipknot, Avenged Sevenfold a Guns N’ Roses mezi největší hvězdy jubilejního 30. ročníku Rock for People, které vystoupí od 11. do 15. června 2025 v hradeckém Parku 360.

Britští revolucionáři, kteří na festivalu oslaví neuvěřitelné půl století na hudební scéně (s několika přestávkami), se představí ve staro-novém složení. V srpnu 2024 se k původním a zakládajícím členům Sex Pistols Paulu Cookovi, Stevu Jonesovi a Glenu Matlockovi připojil živelný Frank Carter ze skupin Frank Carter and the Rattlesnakes a Gallows, aby společně vytvořili jeden z nejpřekvapivějších a nejobdivovanějších hudebních návratů letošního roku.

Čtveřice se nejprve spojila, aby odehrála tři večery pro sbírku na kultovní západolondýnskou halu Bush Hall, kterými ohromila fanoušky i kritiky. Sex Pistols se totiž objevili na pódiu po dlouhých šestnácti letech. V té době ještě nikdo nečekal, že se bude jednat o velmi povedený comeback. Carterovi totiž hostování sedlo na první dobrou. Dokonale ztvárnil hity, které změnily svět, a přitom zůstal naprosto sám sebou. Sex Pistols zahráli všechny songy z alba Never Mind the Bollocks, Here’s the Sex Pistols z roku 1977, které obsahuje i legendární hity Anarchy in the UK a God Save the Queen.


Pořadatelé kromě posledního headlinera zveřejnili 22 dalších kapel, rozřadili lineup do dnů a spustili prodej jednodenních vstupenek kromě sobotních, které jsou na základě obrovského zájmu vyprodané už z předchozích týdnů. Další kapely budou zveřejněny v novém roce. Rock for People každým rokem přináší několik dnů plné kvalitní energické hudby i dalšího doprovodného programu v podobě performancí, tance, stand up comedy a poutavých diskuzí. Návštěvníci se kromě headlinerů mohou těšit například na Biffy Clyro, Fontaines D.C., Awolnation, Kneecap, Jerryho Cantrella (kytaristu a zakladatele Alice in Chains), Skillet, IDLES nebo In Flames. CZ/SK scénu prozatím zastupuje v lineupu Ewa Farna nebo Horkýže Slíže.

Následující 30. ročník je výjimečný přidaným Narozeninovým pátým dnem 15. června v čele s Guns N’ Roses, kde pořadatelé spojili síly s Live Nation CZ. Držitelé všech celofestivalových čtyřdenních vstupenek mají možnost si za zvýhodněnou cenu dokoupit nedělní program.

více o festivalu zde

Info

Rock for People
11.–15. 6. 2025
Park 360, Hradec Králové
web festivalu

foto © se svolením Rock for People

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Folkové prázdniny uspěly v anketě Transglobal World Music Chart

redakce 06.02.2025

V mezinárodní platformě byl odborníky vyhlášen nejlepším festivalem roku 2024.

Festival Slunovrat přiveze projekt Komara

redakce 05.02.2025

Spoluhráči King Crimson či Stinga jsou třešničkou na pestrém dortu opavského festivalu.

Finneas na Colours of Ostrava

redakce 04.02.2025

Sólová tvorba Finnease se na rozdíl od spolupráce v sourozeneckém duu soustřeďuje více na práci s živými nástroji a kapelní přístup.

Festival Boskovice zveřejňuje první jména

redakce 03.02.2025

O kulturně bohatý začátek letních prázdnin se již tradičně postará festival pro židovskou čtvrť, který letos vstupuje do svého 33. ročníku.

Festival Vocal – Noc zpěvaček

redakce 02.02.2025

Tento hudební projekt propojuje rozmanitost ženských hlasů, inspiraci a kulturu, přičemž dává prostor zkušeným zpěvačkám i začínajícím talentům.

Ment Moon 2025 na Spotify

redakce 30.01.2025

Festival jako nejen kulturní, ale i ekologický zážitek a ideální místo pro objevování nových talentů. Ment pojedenácté.

Na Brutal Assaultu vystoupí Opeth, Karnivool i Drowning Pool

redakce 29.01.2025

Sestavu Brutal Assault doplňuje další plejáda kapel, které potvrzují jedinečnou rozmanitost letošního ročníku.

Colours of Ostrava zaměřené na Asii

redakce 27.01.2025

Jung Jaeil vystoupí před českým publikem se speciálním programem vytvořeným přímo pro festival.

Blues Alive hledá nové talenty

redakce 26.01.2025

Hudební soutěž Blues Aperitiv pro bluesové a z blues vycházející umělce je určena všem kapelám či hudebníkům bez ohledu na zemi původu.

Lublaňský Ment oznámil program

redakce 24.01.2025

Gilles Peterson, Lankum, Still House Plants nebo řecká popová umělkyně Σtella. A mnozí další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace