Zprávy / Pozvánky

Afterparty Pražské muzejní noci v Meetku

Afterparty Pražské muzejní noci v Meetku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 06.06.2016

Na závěrečném večírku 13. ročníku Pražské muzejní noci vystoupí 11. 6 ve smíchovském centru současného umění čtyři vycházející hvězdy experimentální elektronické scény. V rámci projektu SHAPE dorazí prospektor post-internetového hudebního vesmíru M.E.S.H., radikální zvuková experimentátorka KABLAM a projekt spojující akustické a vizuální umění TOLE, které doplní producent nekompromisní club music Why Be. Celý večer je součástí akce Pražská muzejní noc 2016, na kterou je vstup zdarma.

Platforma pro evropskou inovativní hudbu a audiovizuální umění SHAPE (Sound, Heterogenous Art and Performance in Europe) je nová iniciativa podporovaná z grantového programu Creative Europe Evropské unie, která spojuje 16 organizací z 12 zemí napříč Evropou a vytváří tak platformu na podporu, propagaci a mobilitu inovativních a aspirujících hudebníků a intermediálních umělců se zájmem o zvuk. V sobotu 11. června ve smíchovské fabrice v české premiéře vystoupí vycházející hvězdy elektronické experimentální scény.


James Whipple alias M.E.S.H patří společně s Lotic k zakladatelským osobnostem berlínské klubovky Janus. Ve svých raných nahrávkách neotřelým způsobem kombinoval s citem pro pečlivý zvukový design zubaté grimeové beaty s dubbovými texturami, což mu vyneslo srovnání s britským elektro duem Autechre a dalšími IMD producenty. Na dlouhohrajícím debutu Piteous Gate za sebou nechal tenhle prospektor post-internetového hudebního vesmíru většinu z dancefloorem poučených prvků a vydal se na cestu do nepředvídatelných, někdy děsivě temných, v každém případě teatrálně uhrančivých zvukových krajin.


V Berlíně usazená švédská DJka a producentka Kajsa Blom alias KABLAM odstartovala svoji kariéru na klubové noci Janus, kde vystupovala po boku dalších rezidentů, jakými byli např. Lotic nebo M.E.S.H. Z populární akcičky se postupně stal vyhledávaný label, který kromě pořádání pravidelných parties v kultovním Berghainu zastupuje celou řadu umělců (DJs Arca, DJ Hvad, Total Freedom, Nigga Fox a další). Ve svých radikálních zvukových experimentech, míchajících často krajně kontrastní žánry, KABLAM manipuluje s využitím pokročilých technologií digitální tracky do mimořádně originální formy. Ne náhodou ji časopis The Fader zahrnul mezi 20 hudebníků, které byste si v roce 2016 neměli nechat ujít.


Mezi Berlínem a Kodaní pendlující korejský producent a DJ Tobias Lee alias Why Be plave ve stejném proudu jako experimentálně taneční projekty kolem Total Freedom a berlínského kolektivu Janus. Slovo konveční v jeho slovníku rozhodně nenajdete, ať už se jedná o produkování hudby, kterou vnímá jako destruktivní sílu bourající status quo, nebo její vydávání neoficiálními kanály. Důležitý mezník v jeho tvorbě představuje především skvěle hodnocené debutové EP Snipestreet vydané na labelu Halcoyn Veil.

Hudební projekt mezi Berlínem a Prahou rozkročeného vizuálního umělce Martina Kohouta s názvem TOLE originálním způsobem spojuje uměleckou praxi s výzkumem v oblasti autorských nahrávek a produkce. Prim tu nehrají tracky, ale kompozice, místo melodických linek promlouvá moc a síla a čisté struktury jsou nahrazeny hrou sofistikovaně modifikovaných detailů. Vystoupení M.E.S.H., KABLAM a TOLE jsou součástí platformy SHAPE 2016, která byla podpořena programem Kreativní Evropa Evropské unie.

Info

Pražská muzejní noc 2016
11. 6. 2016 19:00
MeetFactory, Praha
Vstupné: zdarma

www.facebook.com/events/586513934859117
www.facebook.com/MeetFactory

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rapper Oddisee ve Futuru

redakce 23.12.2024

Všechno si dělá sám, od nahrávání, produkce, mixů až po marketing. A proto je to všechno tak jedinečné.

Abul Mogard a Rafael Anton Irisarri na Spectaculare

redakce 20.12.2024

Americký skladatel Rafael Anton Irisarri vytváří své kompozice z vrstev bujných a přitom éterických zvuků, do nich své posluchače zabalí jako do peřiny.

Moin rozezní MeetFactory

redakce 20.12.2024

Charakter Moin jako vedlejšího projektu se změnil nejpozději v roce 2021, kdy duo doplnila bubenice Valentina Magalleti.

CocoRosie do Prahy s novou deskou

redakce 19.12.2024

Tvorba amerického sesterského dua Sierry a Biancy Casady alias CocoRosie v sobě unikátním způsobem spojuje prvky popu, blues, elektroniky, hip hopu a opery.

Lanugo s novým klipem, zvou na koncerty

redakce 15.12.2024

Tato píseň z chystaného alba přináší směs melancholie, intimity a inovativního hudebního přístupu.

Máří a Moře dní míří do pražské Varšavy

redakce 14.12.2024

Hudba kapely Moře dní je vystavěná na základech psychedelie a popového písničkářství a čerpá z vlivů Deža Ursinyho, Mac DeMarca nebo The Brian Jonestown Massacre.

Bára Zmeková a příběh Paměti Národa s norským tubistou

redakce 12.12.2024

Nyní přichází s výjimečnou spoluprací s norským tubistou Danielem Herskedalem a studenty FAMU.

Vánoční Very Merry Arts

redakce 11.12.2024

Koncept Hihihahaholek je založen na zkoumání dívčího světa, který dokáže přetvářet autorky v jakási jejich „růžová, superdívčí” alter ega.

BAFS živě v Punctu

redakce 10.12.2024

Můžete očekávat řadu kratších setů za přispění dalších hudebníků a vizuálních umělců. Tyto se mohou dít i bez předchozího oznámení.

Sonitus: Jules Reidy a Marta Forsberg

redakce 09.12.2024

Reidy čím dál více začalx zapracovávat jednak elektronické procesování, které doplňuje hru o nové barvy a ozvěny, jednak originálně využitý autotune.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace