redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.04.2016
Šestý celonoční sleepover koncert v režii Radia Wave a kolektivu Genot Centre se zaměří na terénní nahrávky, analogovou abstraktní elektroniku, psychoakustiku i neo-musique concrète. Hlavním zahraničním vystupujícím bude v české premiéře jedna z hlavních postav legendárního labelu Touch, švédský skladatel a zvukový umělec BJ Nilsen. Českou a slovenskou scénu zastoupí domácí všeuměl Tomáš Procházka aka Federsel (mimo jiné člen oceňovaných B4 a Gurun Gurun), mladý zlínský multimediální umělec Martin Dlabaja aka Optical Frameworks a zástupci slovenského labelu LOM Jonáš Gruska a ::.: s projektem Order of Sonic Chaos.
Silent_Night#6 se uskuteční v noci z pátku 6. na sobotu 7. května v pražském divadle Ponec s tradičním ranním zakončením v podobě společné snídaně. S ohledem na komorní atmosféru události bude počet celonočních vstupenek opět omezen pro 40 nocležníků a 30 návštěvníků úvodní koncertní části. Předprodej "lůžkových vstupenek" bude zahájen 19. dubna 2016 v 10:00.
Švédský skladatel a zvukový umělec BJ Nilsen patří už více jak dekádu k hlavním postavám legendárního labelu Touch (kde vydal v posledních letech například alba The Invisible City či Eye of the Microphone). Jeho tvorba je od začátku úzce spojena s field recordings a podstatnou složkou Nilsenovy diskografie jsou vedle zvukových instalací a hudby k filmům, divadelním i tanečním představením také četné kolaborace napříč hudebním spektrem (Chris Watson, Jóhann Jóhannsson a především dlouhodobá spolupráce s islandským duem Stilluppsteypa). Na Silent_Night#6 představí BJ Nilsen svou aktuální tvorbu v české premiéře.
Slovenskými zástupci na šesté Silent_Night budou zakladatel labelu Lom, zvukový umělec a výrobce DIY elektronických nástrojů Jonáš Gruska (letos nominovaný v platformě na podporu zvukových a intermediálních umělců SHAPE) a ::.: aka Danky, kteří představí svou rituální psychoakustickou zvukovou mši pod hlavičkou projektu Order of Sonic Chaos. Českou experimentální scénu budou tentokrát prezentovat Federsel a Optical Frameworks. Easy listening noise? Neo-musique concrète? Spoluzakladatel koncertní série Wakushoppu Federsel si coby člen B4, Gurun Gurun či postdramatického divadelního seskupení Handa Gote libuje v zaprášených analogových přístrojích, jako jsou pásková echa a syntezátory z 60. a 70. let, které kombinuje s obskurními akustickými nástroji. Zároveň často využívá zvukové interference, zpětnou vazbu či elektromagnetické rušení, podobně jako zlínský multimediální umělec Optical Frameworks. Ten ve své analogové tvorbě sice vychází z minimalistického dub techna a dark ambientu, hlavní složkou jeho produkce jsou ale terénní nahrávky, které pořizuje vlastnoručně sestrojenými mikrofony. Své desky vydává především u litevského labelu Cold Tear Records.
Silent_Night#6
6. 5. 2016 21:30
Divadlo Ponec, Praha
www.facebook.com/events/841845112594521
www.facebook.com/DivadloPonec
www.facebook.com/croradiowave
redakce 05.02.2025
Japonský umělec, DJ a hudebník hraje na několik tradičních i elektronických nástrojů (shamisen, kytara, baskytara, syntezátory, perkuse), z nichž některé si sám vyrobil.
redakce 04.02.2025
Singl Cleopatra má i vizuální zpracování, kterého se chopila Kiti Wullich.
redakce 03.02.2025
Stejně jako dokázal islandský nároďák porazit ten anglický, poráží Ari Eldjárn frontu komiků z mnohem větších zemí.
redakce 02.02.2025
Barcelonský producent a skladatel Raül Refree se pohybuje na pomezí experimentální hudby, populární produkce a filmových soundtracků.
redakce 02.02.2025
První večer bude věnován interpretacím textových partitur z cyklu Für kommende Zeiten.
redakce 01.02.2025
Vizuální zprostředkování bolesti, hluku i zvláštní sounáležitosti fanoušků tvrdé hudby, kteří se z celého světa každoročně sjíždějí v Trutnově.
redakce 31.01.2025
Kapela Laibach měla velký vliv na žánry i popularizaci industriální hudby.
redakce 30.01.2025
Jejich hudba je neúnavným proudem energie, plná nečekaných rytmů a experimentálních zvuků.
redakce 29.01.2025
Kapela si získává publikum syrovými písněmi s punkrockovou dravostí a naléhavými melodiemi.
redakce 28.01.2025
Morgan Garrett označuje svoji hudbu za no metal, tedy hybrid no wave a nu metalu. Je to vcelku výstižné... Punctum zve už za pár dní.