redakce | Zprávy / Nové desky | 21.12.2016
První "rodinné" album projektu Papalescu2 se jmenuje Das Teleskop (dalekohled) a skrz něj můžete nahlédnout nejen do nitra zkušeného hudebníka, ale i do duše malého kluka. A že je album plné veselých i melancholických příběhů - to je jeho největší devízou. Je pestré jako nebe plné hvězd, které blikají na obalu tohoto originálního dílka.
Není to zrovna obvyklé, aby se na jednom albu sešly hned dvě generace. V projektu Papalescu2, který tvoří Moimir Papalescu a jeho dnes už 12-letý syn Miki, se tak stalo a vše se vlastně odehrává na jakési virtuální oběžné dráze. Tu ve skutečnosti tvoří dva sousedící pokoje – Mikiho dětský pokoj, plný knížek a hraček, kde uprostřed stojí velká bicí souprava a Moimirova pracovna, přetvořená na plně funkční domácí studio. To vypadá jako řídící kabina kosmické rakety, kterou pak posádka pomocí pák a knoflíků zručně pilotuje. Zde se po večerech fantazíruje a tvoří se příběhy, které naši "piloti" zaznamenávají svými elektrickými přístroji a nástroji.
Album obsahuje 10 skladeb, z nichž titulní Das Teleskop je příběh, který vypráví o klukovi, který si přál k narozeninám hvězdářský dalekohled, aby nemusel večer chodit tak brzo spát. Najdete zde i klasické elektronické skladby, které využívají estetiku Mojmírových tak oblíbených starých mašin, ale v další hitovce Einsamkeit dostane prostor i funky, kde Papalescu jr. na závěr sází čisté disko. Ve skladbě Mondnacht (Měsíční noc) hrají zase otec a syn na flétnu a djembe a hudební základ doplňují samply sovy, které pořídili právě během jedné takové noci, kdy tábořili pod širákem.
Inspirativní obal vytvořil malíř Zdeněk Daněk, který s Moimirem spolupracoval již na albech Magnetik (Laudanum, Wells) a projektu The Stylists. Album vyšlo i díky fanouškovské podpoře oficiálně 19. prosince 2016 u X Production jako vinyl a elektronický download a předcházely ho 2 singly s remixy např. od Armina Effenbergera (Cartonnage), Leona Stevensona (Die alten Maschinen) nebo Janne Marvannena (Lakeside X).
redakce 19.12.2024
Každá z uvedených písní nabízí jinou atmosféru, většinově se ale nahrávka nachází v prostředí folku a country.
redakce 18.12.2024
Farba hlasu a poetické texty s intímnymi príbehmi, krivdách či defektoch našej spoločnosti, mu priniesli fanúšikov na Slovensku aj v Čechách.
redakce 17.12.2024
Meta and her noises se inspiruje ikonami jako Lana Del Rey, Lorde a Kate Nash.
redakce 15.12.2024
Skladby jsou neuhlazené, přímočaré a produkčně minimalistické.
redakce 14.12.2024
S novým albem Lambda definitivně opouští stonerové kořeny a vydává se na cestu originálního postrocku.
redakce 13.12.2024
Druhá studiová nahrávka brněnské pětice whyohwhy vznikla ve studiu Tropical Cell Sound.
redakce 13.12.2024
Album otevírá podmanivá skladba Siri tönünnerii od Aldany Duoraan a Tomáše Niesnera.
redakce 11.12.2024
Například tancovatforhours nabízí hyperpopové vokály Klary Wodehn na pozadí hyperaktivních breakbeatů a pulzujících syntezátorů.
redakce 10.12.2024
Ve zvuku 50m znak se potkává melodický hardcore Touché Amoré, dravost Hot Water Music a mnohdy i nálada Dischord kapel poloviny 80. let nebo indie hardcore mutace desek Fucked Up.
redakce 10.12.2024
Všechny skladby vznikly v rámci projektu Beat of the Week, na který EP přímo navazuje.