redakce | Zprávy / Pozvánky | 22.10.2021
Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce převážně domácích nezávislých labelů. Pravidelnou součástí je diskuze s hosty, letos s fokusem na hudební média a hudební publicistiku. Druhá edice proběhne v sobotu 23. října 2021 opět v partnerském klubu Bajkazyl Brno. Vstup na celou akci je zdarma.
Celý večer zahájí od 19:00 diskuze, která se tentokrát zaměří na společensko-politické uchopení kulturních aktivit. Hosty debaty budou Karel Doleček za brněnský tým Festivalu svobody, Sabina Coufalová za festival Okolojeles a David Oplatek z občanského sdružení Tripitaka a brněnského Ghettofestu. Součástí programu bude diskuze zaměřená na společensko-politické uchopení kulturních akcí a hudební vystoupení zvukového umělce, experimentátora a muzikoterapeuta Stanislava Abraháma, sound-artové umělkyně mʊdʌki a britského multidisciplinárního umělce Simona Whethama.
více o Hluku zde
Jako zvukový designér spolupracoval Stanislav Abrahám s řadou umělců v různých audiovizuálních projektech v podobě tanečního divadla, filmu, live cinema, instalací, rozhlasových pořadů či mappingu. Zároveň je i pedagogem a v současnosti působí v Českém rozhlase, čerstvě se věnuje také muzikoterapeutické praxi. Jeho živé vystoupení bude kombinací ambientních zvukových ploch a terénních nahrávek, doplněných o hru na kameny, fujaru a gong.
Sound-artová umělkyně, hudební producentka a zvuková designérka Polina Khatsenka pochází z běloruského Minsku, nyní je však usazená v Ústí nad Labem. Je součástí místní skupiny phonon, která se zaměřuje na experimentální, elektroakustickou hudbu a kvadrofonické hudební večery. Mʊdʌki vytváří zvuková díla, v nichž pracuje s ambientními plochami, field recordings, drone music, improvizací a její live set slibuje také dynamičtější, hlučnější polohy s poryvy radio noisu.
Britský zvukový a multidisciplinární umělec Simon Whetham nyní žije v Rakousku a jeho tvorba je založena na využití sonické aktivity jako hrubého materiálu pro kreativní práci. Využívá zvuky okolního prostředí a ke zkoumání a objevování méně nápadných až obskurních zvukových fenoménů uplatňuje celou řadu metod a technik. Prostor a objekty uvnitř jeho instalací či performancí se pro něj stávají nástroji určenými k hraní. V současnosti se zabývá způsoby, jak zachovat fyzické stopy zvuku a transformovat různé formy energie. Od práce s terénními nahrávkami a průzkumu akustických kvalit prostoru a rezonance objektů Simon Whetham komponuje a předkládá imerzivní koláže, jež jsou meditativní a přesto provokují.
Hluk #2:
Stanislav Abrahám + Mʊdʌki (by) + Simon Whetham (uk)
23. 10. 2021 19:00
Bajkazyl, Brno
Fb událost
foto © Jirka Dvořák
redakce 26.01.2025
Poprvé budou všechny skladby zahrány bez bicích a basy, a hudebníci jsou sami zvědaví, jak budou tyto skladby fungovat v akustické podobě.
redakce 25.01.2025
Koncert naváže na lednové vydání nové desky.
redakce 25.01.2025
Těšit se můžeme na velmi intezivní mix punku, grunge a indie rocku.
redakce 24.01.2025
Nová deska slibuje další nálož melodického punku s vlivy irského folku.
redakce 23.01.2025
Čtyři dekády na scéně, více než dvouhodinový koncert, na kterém německou popovou ikonu doprovodí desetičlenná kapela.
redakce 23.01.2025
V projektu Me/Machine Jojo Mayer propojuje analogové bubnování s umělou inteligencí v improvizovaném duetu, kde stroj imituje člověka a člověk imituje stroj.
redakce 22.01.2025
Acid Row a Redzed s kapelou zahrají své typicky energické sety a naživo dojde premiérově na společné covery.
redakce 21.01.2025
Projekt A/C kombinuje prvky triphopu s postpunkovou kytarou. Nese stopy špíny, estetiku surovosti a upřímnosti.
redakce 20.01.2025
Zastřené rádiové zvuky vybízí k otázce, jestli nakonec nejde o rozhlasovou hru z jiné dimenze.
redakce 20.01.2025
Klasika newyorského hardcoru v Lucerna Music Baru, kdo s nimi?