redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.11.2017
Do Prahy se po dlouhých třinácti letech vrací korejsko-německá skupina Lali Puna. Vůdčí kapela tzv. indietronické vlny z počátku tisíciletí se představí 23. listopadu v Lucerna Music Baru. Trio míchající pop, elektroniku a melancholický indierock bude hostit večírek Music Infinity. Lali Puna přivezou i materiál z nové desky Two Windows, která vychází v září na Morr Music.
Přelom tisíciletí byl v nezávislé hudbě ve znamení divokého míchání žánrů. Málokdo ale dokázal vytvořit tak uvěřitelný, pestrobarevný mix jako německo-korejský projekt Lali Puna. V jeho čele stojí Valerie Trebeljahr rodačka z Korei, která kolem sebe soustředí tým spolupracovníků, v němž dlouhé roky figuroval třeba její životní partner Markus Acher z the Notwist. Aktuální album Two Windows, které ukončuje sedmileté čekání na novou desku Lali Puna, ale bude první bez Acherovy pomoci.
Lali Puna vznikli v roce 1998, když se po rozpadu své předchozí kapely L.B. Page rozhodla vokalistka Valerie Trebeljahr pokračovat sólo. Projekt se nicméně brzy rozrostl o další členy a vedle zmíněného Achera v něm figurovali i Florian Zimmer (ISO68), Christian Heiss (Saroor) či Christoff Brandner (Tied + Tickled Trio). Do konce tisíciletí stihli několik singlů a EPček a také debut Tridecoder – mix smutných melodií a glitchové elektroniky. Z podobných ingrediencí těžilo i následné album Scary World Theory, které z Lali Puna udělalo hvězdy nezávislé scény a výrazně pomohlo zviditelnit aktivity labelu Morr Music. S podobně silným ohlasem se ale setkala i následná deska Faking the Books z roku 2004.
Nové album Two Windows přichází po sedmileté tvůrčí pauze od poslední desky Our Inventions. Acher a Trebeljahr ukončili svůj dlouholetý vztah a novinka je ve znamení nového začátku. Trebeljahr se vrátila ke kořenům své hudby a desku napsala sama jen s čtyřstopým magnetofonem. V postprodukci jí pak pomohli producenti Dntel, Radioactive Man či MimiCof a důležitým elementem byl i Christian Heiss - druhý člen Lali Puna. Na turné je na trio doplní bubeník Christoph Brandner. Přes dramatické změny vlastně zní Lali Puna dost podobně jako v minulosti – písním pořád vévodí hlas Valerie Trebeljahr doplněný sofistikovaným mixem elektronických beatů a kytar. Možná jsou ale Lali Puna teď zasněnější a něžnější, což nepochybně potvrdí i na svém pražském koncertě 23. listopadu v Lucerna Music Baru.
Music Infinity:
Lali Puna (de)
23. 11. 2017 21:00
Lucerna Music Bar, Praha
www.facebook.com/events/266002133908446
www.facebook.com/musicinfinityprague
www.facebook.com/lucernamusicbar
redakce 23.12.2024
Všechno si dělá sám, od nahrávání, produkce, mixů až po marketing. A proto je to všechno tak jedinečné.
redakce 20.12.2024
Americký skladatel Rafael Anton Irisarri vytváří své kompozice z vrstev bujných a přitom éterických zvuků, do nich své posluchače zabalí jako do peřiny.
redakce 20.12.2024
Charakter Moin jako vedlejšího projektu se změnil nejpozději v roce 2021, kdy duo doplnila bubenice Valentina Magalleti.
redakce 19.12.2024
Tvorba amerického sesterského dua Sierry a Biancy Casady alias CocoRosie v sobě unikátním způsobem spojuje prvky popu, blues, elektroniky, hip hopu a opery.
redakce 15.12.2024
Tato píseň z chystaného alba přináší směs melancholie, intimity a inovativního hudebního přístupu.
redakce 14.12.2024
Hudba kapely Moře dní je vystavěná na základech psychedelie a popového písničkářství a čerpá z vlivů Deža Ursinyho, Mac DeMarca nebo The Brian Jonestown Massacre.
redakce 12.12.2024
Nyní přichází s výjimečnou spoluprací s norským tubistou Danielem Herskedalem a studenty FAMU.
redakce 11.12.2024
Koncept Hihihahaholek je založen na zkoumání dívčího světa, který dokáže přetvářet autorky v jakási jejich „růžová, superdívčí” alter ega.
redakce 10.12.2024
Můžete očekávat řadu kratších setů za přispění dalších hudebníků a vizuálních umělců. Tyto se mohou dít i bez předchozího oznámení.
redakce 09.12.2024
Reidy čím dál více začalx zapracovávat jednak elektronické procesování, které doplňuje hru o nové barvy a ozvěny, jednak originálně využitý autotune.