redakce | Zprávy / Pozvánky | 18.03.2016
Večírek kovových beatů a melancholických nálad z Velké Británie chystá Music Infinity na pátek 15. dubna. V Paláci Akropolis představí své elektronické koláže manchesterský producent Synkro čerpající z drum'n'bassu, dřevního dubstepu i ambientu. Doprovodí ho jeho londýnský kolega Guy Andrews, který míchá techno, filmovou hudbu i vypjaté postrockové emoce.
Elektronická hudba se poslední dobou vyvíjí tak rychle, že žánrové škatulky skoro začínají postrádat smysl. Manchesterského producenta jménem Synkro (vl. jménem Joe McBride) za dekádu jeho působení na klubové scéně zařazovali novináři do drum'n'bassu, dubstepu, IDM či postdubstepu, jeho tvorba se ale vymyká snadnému nálepkování a překračuje i hranice tanečního funkcionalismu. Jeho snové, náladově emotivní skladby čerpají inspiraci z širokého spektra postupů od jazzu přes soul až po techno a hojně využívají samplování. Právě díky nim bývá často Synkrova tvorba popisována jako "elektronická hudba s duší". Joe McBride hrál od mládí na bubny a prošel si několika kapelami, než ho pohltila elektronická hudba.
Jako Synkro se zjevil na manchesterské scéně v roce 2007, kdy vydal svůj debutový singl pro label Smoking Sessions. Jeho rané tracky navazovaly na halucinogenní dubstepový sound producentů jako jsou Burial či Skream, neobvyklé beatové synkopace ale zároveň prozrazovaly, že Synkro vyrostl na drum'n'bassu. Ten začal do jeho nahrávek více pronikat na přelomu tisíciletí, kdy spolupracoval s představiteli subžánru autonomic jako jsou dBridge nebo ASC. Od roku 2012 působí také jako součást dua Akkord. Synkro má na svém kontě kolem třicítky singlů, EPček či splitů, regulérního dlouhohrajícího alba se ale dočkal až minulý rok. Deska Changes vydaná na Apollo Records (pobočka slavných R&S) chce být víc než jen kolekcí tracků, proto na něm kromě kovových beatů hraje velkou roli atmosférický ambient. Tady se projevuje Synkrova čerstvá fascinace starými analogovými syntezátory a psychedelickou hudbou vůbec.
Druhým hostem večera bude londýnský producent Guy Andrews, který svoji odpověď na bass music kostruuje z elementů techna, afrobeatu, vážné hudby či postrocku. Andrews vydával od poloviny minulé dekády jazzem nasáklý ambient pod jménem iambic, jeho reinkarnace pod vlastním jménem má blíže k současnému klubovému soundu škatulkovanému někdy jako postdubstep. O tom ostatně svědčí i fakt, že Guy Andrews debutoval v roce 2011 na značce Hemmlock a jeho singly najdete třeba na kultovním labelu Hotflush. V roce 2013 také spolupracoval s Robertem Del Najou z Massive Attack. Na začátku března vydal Guy Andrews debutové album Our Spaces pro Houndstooth Recordings a je to nekompromisní nahrávka, která nebere žádné rukojmí. Andrews na ní míchá vypjaté emoce s brutalistními beaty a v některých momentech mají jeho kompozice dokonce parametry syrového industriálního rocku. Ožívá v nich dystopická budoucnost lidstva, v níž není místo pro naději. Nebo snad ano?
V pátek 15. dubna v Paláci Akropolis se s ním i producentem Synkro ponoříme do emocemi nabitými kompozic současné klubové hudby.
Music Infinity 2016 uvádí:
Synkro (uk) + Guy Andrews (uk)
15. 4. 2016 19:30
Palác Akropolis, Praha
www.facebook.com/events/1010859528989010
www.facebook.com/MUSIC-INFINITY
www.facebook.com/Palac.Akropolis.klub
redakce 23.12.2024
Všechno si dělá sám, od nahrávání, produkce, mixů až po marketing. A proto je to všechno tak jedinečné.
redakce 20.12.2024
Americký skladatel Rafael Anton Irisarri vytváří své kompozice z vrstev bujných a přitom éterických zvuků, do nich své posluchače zabalí jako do peřiny.
redakce 20.12.2024
Charakter Moin jako vedlejšího projektu se změnil nejpozději v roce 2021, kdy duo doplnila bubenice Valentina Magalleti.
redakce 19.12.2024
Tvorba amerického sesterského dua Sierry a Biancy Casady alias CocoRosie v sobě unikátním způsobem spojuje prvky popu, blues, elektroniky, hip hopu a opery.
redakce 15.12.2024
Tato píseň z chystaného alba přináší směs melancholie, intimity a inovativního hudebního přístupu.
redakce 14.12.2024
Hudba kapely Moře dní je vystavěná na základech psychedelie a popového písničkářství a čerpá z vlivů Deža Ursinyho, Mac DeMarca nebo The Brian Jonestown Massacre.
redakce 12.12.2024
Nyní přichází s výjimečnou spoluprací s norským tubistou Danielem Herskedalem a studenty FAMU.
redakce 11.12.2024
Koncept Hihihahaholek je založen na zkoumání dívčího světa, který dokáže přetvářet autorky v jakási jejich „růžová, superdívčí” alter ega.
redakce 10.12.2024
Můžete očekávat řadu kratších setů za přispění dalších hudebníků a vizuálních umělců. Tyto se mohou dít i bez předchozího oznámení.
redakce 09.12.2024
Reidy čím dál více začalx zapracovávat jednak elektronické procesování, které doplňuje hru o nové barvy a ozvěny, jednak originálně využitý autotune.