redakce | Zprávy / Nové desky | 20.09.2024
Dokumentární snímek Kláry Tasovské Ještě nejsem, kým chci být, vyprávějící příběh české fotografky Libuše Jarcovjákové, bude bezesporu jednou z událostí podzimní sezony. Film s úspěchem promítaný na filmových festivalech Berlinale, v Karlových Varech nebo na Letní filmové škole v Uherském Hradišti vstupuje do široké distribuce ve čtvrtek 3. října. O den později vychází ve spolupráci labelu Full Moon Forum a produkční společnosti Somatic Films digitálně a na LP také soundtrack filmu, jemuž předchází singl Who Am I? vydaný 20. září.
Pod hudební složkou filmu jsou podepsáni producenti Oliver Torr, Prokop Korb (badfocus) a Adam Matej (DJ Gäp), kteří vzpomínkám Libuše Jarcovjákové dodali současný zvukový rámec. Odyseu uznávané fotografky doprovodili komplexní elektronickou produkcí. Soundtrack vychází z originální hudby použité ve filmu, která pracuje mimo jiné i se samply z již vydaných skladeb (například Open od Amelie Siba nebo To chce mít svůj systém od Evy Hurychové a Jana Neckáře). Album ovšem není pouze souhrnem tracků použitých ve filmu. Oliver Torr a badfocus filmovou hudbu zaranžovali a zremixovali do zcela nového tvaru, který příběh Jarcovjákové vkusně rámuje a vypráví jej svým vlastním způsobem.
„Celé album vytváří prostředí, do kterého se může člověk vracet, prožít v něm s klidem emoci, které je momentálně plný. Popřemýšlet nad otázkami, které si třeba poslední dobou pokládá,“ charakterizuje autorský záměr jeden z producentů Prokop Korb aka badfocus. „Snažil jsem se zapomenout na to, jak film vypadá a zní. Chtěl jsem jít směrem nějaké nadstavby nad realitou vytvořenou vzpomínkami, které si z filmu odnášíme. Nechtěl jsem recyklovat filmovou hudbu, ale spíš vytvořit do nějaké míry nové dílo ze střípků vzpomínek a nabídnout tak posluchačstvu prostor pro cestování časem,“ dodává Oliver Torr.
K tvorbě soundtracku dále přispěli Filip Míšek a Martin Ožvold, nechybí ani vklad Alexandera Kashcheeva a Michaely Patríkové, kteří jsou podepsáni pod celkovým zvukovým designem snímku. Výsledný mix alba pracuje s hlasem Libuše Jarcovjákové, která prostřednictvím citací z deníků vypráví jakousi komprimovanou verzi svého příběhu. Obal alba podobně jako další vizuály k filmu vytvořila respektovaná grafická designérka Kristýna Kulíková s využitím fotografií Jarcovjákové. LP verze vychází ve dvou barevných variantách vinylu, limitovaná edice obsahuje kromě nosiče v unikátní barevnosti – za pomoci galaxy efektu je každý kus originálem – také původní, signovaný tisk anglické verze plakátu k filmu z dílny Kristýny Kulíkové v černobílém provedení, které bylo doposud použito pouze na festivalu Berlinale.
Oliver Torr
Bandcamp
badfocus
Bandcamp
DJ Gäp
Bandcamp
foto © Libuše Jarcovjáková
Album I'm Not Everything I Want to Be – Motion Picture Soundtrack vychází v rámci projektu Full Moon Forum, který v roce 2024 podporuje Ministerstvo kultury ČR a Státní fond kultury ČR.
redakce 12.01.2025
Klamm s Rezkem o své tvorbě hovořili jako o improvizovaném popu a své nahrávky doprovázeli texty, které si libovaly v žánrové mystifikaci.
redakce 07.01.2025
Album plné úžasných povznášejících melodií, které v každém živém tvoru probouzí dobrosrdečnost a lásku.
redakce 19.12.2024
Každá z uvedených písní nabízí jinou atmosféru, většinově se ale nahrávka nachází v prostředí folku a country.
redakce 18.12.2024
Farba hlasu a poetické texty s intímnymi príbehmi, krivdách či defektoch našej spoločnosti, mu priniesli fanúšikov na Slovensku aj v Čechách.
redakce 17.12.2024
Meta and her noises se inspiruje ikonami jako Lana Del Rey, Lorde a Kate Nash.
redakce 15.12.2024
Skladby jsou neuhlazené, přímočaré a produkčně minimalistické.
redakce 14.12.2024
S novým albem Lambda definitivně opouští stonerové kořeny a vydává se na cestu originálního postrocku.
redakce 13.12.2024
Druhá studiová nahrávka brněnské pětice whyohwhy vznikla ve studiu Tropical Cell Sound.
redakce 13.12.2024
Album otevírá podmanivá skladba Siri tönünnerii od Aldany Duoraan a Tomáše Niesnera.
redakce 11.12.2024
Například tancovatforhours nabízí hyperpopové vokály Klary Wodehn na pozadí hyperaktivních breakbeatů a pulzujících syntezátorů.