redakce | Zprávy / Nové desky | 25.03.2020
Singlem o samotě Katarzia ohlašuje vydání svého čtvrtého alba Celibát. Pro videoklip k němu hudebnice použila působivé záběry ze svého mobilního telefonu, které natočila předtím, než se Evropa uzavřela. Pohotově tak zareagovala na současnou situaci, kdy příprava videoklipu s celým štábem může být nebezpečná. Album Celibát obsahuje 11 skladeb a vyjde 17. dubna 2020 u labelu Slnko Records. Turné i křest alba, původně naplánované na duben a květen, se uskuteční na podzim.
fotogalerie z koncertu v Brně zde
Katarzia během tvorby své nové desky na prahu třicítky jako žena i umělkyně dozrála. Svěřuje se, proplouvá pochybnostmi i různými typy závislostí. Hledá cestu k vnitřnímu pokoji, ke zdravým mezilidským vztahům a dospěla k závěru, že i celibát někdy může být řešením. „Samota mi nevadí, ani celibát tela. O lásku neprosím, nie som osamelá. Nehanbím sa byť silná, nehanbím sa byť slabá, taká som. Nehanbím sa nahlas smiať, nehanbím sa plakať,“ zpívá Katarzia ve skladbě, která album otevírá. Scénář videoklipu se musel měnit, Katarzia však měla záložní plán. „Už v zimě jsem několik videí natočila na svůj iPhone. Vždycky se mně líbily zpomalené záběry na trampolíně a euforie ze skákání. Vyvolává to ve mně záchvaty smíchu. A vedle nich jsem také zpracovala několik iphonových videí z výletu na téměř opuštěný ostrov,“ dodává Katarzia k videu ke skladbě Samota mi nevadí, které se rozhodla využít jako oficiální klip.
Album Katarzia nahrávala opět ve spolupráci s producentem Jonatanem Pastirčákem, s nímž před dvěma lety připravila ceněnou desku Antigona. Jonatan Pastirčák (Pjoni/Isama Zing), jako hudební i mentální spojenec Katarzie, skladby na Celibátu posunul do nejvyšších pater současného popu. Nebyl ovšem zdaleka jedinou osobností, která přispěla ke světovému soundu desky. Katarzia povolala do služby také producenty Aid Kida, Olivera Torra, Lvcifera a Alexandra Vincenta. Na mixu se společně s Pastirčákem podílel také Tomáš Havlen a mastering měl na starosti Gaex. Na albu ve dvou skladbách hostovala zpěvačka a skladatelka Ela Tolstová, do jedné z písniček vokálem přispěl také Cyril Dobrý a své party v pražském studiu Faust Records nahráli také hudebníci z Katarziiny doprovodné kapely, Albert Romanutti, Lukáš Mutňanský, Vladko Mikláš a Oliver Lipenský.
redakce 19.12.2024
Každá z uvedených písní nabízí jinou atmosféru, většinově se ale nahrávka nachází v prostředí folku a country.
redakce 18.12.2024
Farba hlasu a poetické texty s intímnymi príbehmi, krivdách či defektoch našej spoločnosti, mu priniesli fanúšikov na Slovensku aj v Čechách.
redakce 17.12.2024
Meta and her noises se inspiruje ikonami jako Lana Del Rey, Lorde a Kate Nash.
redakce 15.12.2024
Skladby jsou neuhlazené, přímočaré a produkčně minimalistické.
redakce 14.12.2024
S novým albem Lambda definitivně opouští stonerové kořeny a vydává se na cestu originálního postrocku.
redakce 13.12.2024
Druhá studiová nahrávka brněnské pětice whyohwhy vznikla ve studiu Tropical Cell Sound.
redakce 13.12.2024
Album otevírá podmanivá skladba Siri tönünnerii od Aldany Duoraan a Tomáše Niesnera.
redakce 11.12.2024
Například tancovatforhours nabízí hyperpopové vokály Klary Wodehn na pozadí hyperaktivních breakbeatů a pulzujících syntezátorů.
redakce 10.12.2024
Ve zvuku 50m znak se potkává melodický hardcore Touché Amoré, dravost Hot Water Music a mnohdy i nálada Dischord kapel poloviny 80. let nebo indie hardcore mutace desek Fucked Up.
redakce 10.12.2024
Všechny skladby vznikly v rámci projektu Beat of the Week, na který EP přímo navazuje.