redakce | Zprávy | 23.02.2021
Jedna z nejoriginálnějších českých rockových kapel Boo, jež působila mezi lety 1998 až 2010, se vrací nejen ke svým fanouškům, ale v naději na úspěch oslovuje i mladší posluchače. Prostřednictvím platformy Bandcamp právě vydává první, aktuální situací inspirovaný singl Lockdown Dance. Skupina Boo se vrací ve své nejslavnější sestavě, přestože každý ze čtyř členů momentálně žije v jiné zemi.
Boo založil v roce 1998 kytarista Josef Ostřanský, jedna z legendárních osobností brněnské alternativní scény, známý zejména ze skupin Dunaj a E. Do kapely přizval svého parťáka z Dunaje a někdejší rytmickou oporu Vášových Z kopce Pavla Koudelku, tehdy nový instrumentální objev, cellistku Andreu Konstankiewicz, která teprve rok poté založila s Dorotou Barovou fenomenální duo Tara Fuki, a z Rakouska povolal multiinstrumentalistu, zpěváka a jurodivého frontmana Christopha Pajera. Boo v nejsilnější sestavě vydali dvě alba: Boo (1999) a Listen (2002). V jejich repertoáru se podařilo nejen navázat na tradici toho nejlepšího z brněnské alternativy, ale zároveň hudbu výrazně modernizovat, učinit ji svébytnou, díky originálnímu složení (Andreino cello a Christophovy housle, oboje použité v rockovém kontextu) také zvukově často velmi neobvyklou.
Po bezmála desetileté pauze se Boo v létě loňského roku rozhodli svoji činnost obnovit. Po prvních společných zkouškách se všichni členové rozjeli do svých momentálních domovů ve čtyřech zemích Evropy a covidový lockdown je přinutil zcela změnit způsob práce. „Andrea posílá své party z Francie, Pepa brousí kytaru ze Sofie, Christoph hraje a zpívá z Rakouska a já stále nevytáhl paty a nahrávám na chalupě v ČR,“ vypočítává Pavel Koudelka. „Nikdy bych netušil, že půjde skládat hudba takto na dálku a s takovou radostí a pocitem sounáležitosti bez fyzického kontaktu. Jde to, i když třeba já a Andrea zažíváme ve svém věku intenzivní dobrodružství v podobě učení se nahrávání do počítače za vydatné pomoci Pepových telefonních lekcí.“ Tímto způsobem vznikla i první nová společná píseň Lockdown Dance. „Před rokem nám zavřeli kulturu a vlastně všechno, co je zábavné. Co nám zbývá, než udělat si zábavu sami doma? Píseň Lockdown Dance má v úmyslu trochu rozšířit optimismus. Aspoň tančit můžeme, i když se sluchátky a sami. A s námi tančí i trocha rezignace, protože konec ještě není vidět,“ doplňuje se směsí optimismu a smutku Christoph Pajer.
redakce 22.11.2024
Sedm různých klubů se spojilo, aby v jeden večer naservírovalo svým návštěvníkům bohaté koncertní menu.
redakce 21.11.2024
Spolupráce so zahraničnými umelcami z Londýna, Bristolu, Prahy a Tokia dodávajú albumu medzinárodný charakter.
redakce 21.11.2024
Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.
redakce 21.11.2024
Clock DVA neúnavně pokračují v nahrávání své hudby a uvádění odvážných audiovizuálních postcyberpunkových projektů.
redakce 20.11.2024
Po dvouletém období introspekce a odmlky na sociálních sítích se Giudi rozhodla sdílet svou osobní cestu a transformaci, na které spojila svou energii i s Fallgrapp.
redakce 20.11.2024
Po jarním vyprodaném koncertu ve Foru Karlín nyní zamíří v rámci svého turné Miss Possessive do největší české haly.
redakce 20.11.2024
Husův sbor zaplní abstraktní, rozostřené, kvadrofonní textury legendy německé elektronické scény Jana Jelinka.
redakce 19.11.2024
Bludičky z povier, ktoré nesú blikajúce svetlá a v noci ľudí navigujú do močiarov, sú vo videoklipe metaforou vysporiadania sa s klamármi a zavádzačmi.
redakce 19.11.2024
Důmyslně orchestruje zvuk, vizuální prvky, materiály, fyzikální jevy a matematické pojmy do strhujících živých představení a instalací.
Mariia Smirnova 18.11.2024
V honbě za lepším životem, který vám tu nikdo neslíbil, se platí velmi vysoká cena – cena věcí, kterých jste se museli vzdát.