redakce | Zprávy | 01.02.2017
"Od roku 2011 se snažíme rozvíjet a provozovat platformu pro alternativní a komunitní médium, a to především v podobě internetového rádia StreetCulture. Od roku 2011 jsme vysílali z vlastních prostor v ulici Štítného na Žižkově, kde mohli návstěvníci a fanoušci rádia také zajít na koncert, podívat se do našeho studia nebo se prostě jenom na baru potkat s hosty vysílání. Od podzimu 2015 do konce března 2016 jsme vysílali z Autonomního centra Klinika a nyní se chceme vrátit do éteru z prostor kulturního centra 1435mm na Nákladovém nádraží Žižkov, které provozuje Národní filmový archiv," píší StreetCulture o svém projektu na portále hithit.
Nákladové nádraží Žižkov je krásná funkcionalistická průmyslová stavba, kulturní památka a také veřejný prostor. Veřejný prostor, který už několik let nabízí návštěvníkům v inspirativním industriálním prostředí možnost zajít na koncert nebo do letního kina, zúčastnit se kulturní akce, případně strávit volný čas v kavárně. Pro StreetCulture bylo vždy snem vysílat z Nákladového nádraží. "Myslíme si, že prostředí nádraží nám musí závidět obyvatelé Berlína, Budapešti či dalších evropských metropolí. Proto, abychom mohli opět začít vysílat, potřebujeme pořídit kontejner (70 tisíc Kč), ve kterém vybudujeme vysílací studio, a zakoupit část nové audio a výpočetní techniky (30 tisíc Kč) pro odbavení vysílání."
StreetCulture od svého začátku funguje jako platforma poskytující mediální a veřejný prostor pro šíření vlastního obsahu různě zaměřených komunit, subkultur, skupin i jednotlivců. Od roku 2011 do jara 2016 skoro 50 moderátorů připravovalo více než 25 různých pravidelných autorských pořadů, které každý den nabízely posluchačům rozhovory s různými osobnostmi z kulturní či společenské sféry. "Jsme přesvědčeni, že platforma, kterou je StreetCulture, je naprosto zásadní pro mediální prostor v ČR. Plnohodnotně doplňuje komerční a veřejnoprávní média a svým vysíláním podporuje aktivitu nejen mladých lidí, kteří se chtějí zapojit vlastní tvorbou a seberealizací na spoluvytváření a šíření komunitního obsahu."
StreetCulture začalo vysílat v březnu 2011 jako playlistové hudební rádio. "Od března 2011 jsme do vysílání začali zařazovat první živé moderované pořady, vysílané z žižkovského studia. V říjnu 2011 jsme odvysílali první online přenos z koncertu v našich žižkovských prostorách (historicky první StreetCulture Session). Do března 2016 prošlo vysílacím schématem StreetCulture více než 50 původních, pravidelně vysílaných pořadů a v rámci série StreetCulture Session jsme uspořádali více než 160 online vysílaných koncertů."
redakce 05.02.2025
David Žbirka alias sunnbrella vydává videoklip o toxické lásce a sebezničení.
redakce 05.02.2025
Japonský umělec, DJ a hudebník hraje na několik tradičních i elektronických nástrojů (shamisen, kytara, baskytara, syntezátory, perkuse), z nichž některé si sám vyrobil.
redakce 05.02.2025
Spoluhráči King Crimson či Stinga jsou třešničkou na pestrém dortu opavského festivalu.
redakce 04.02.2025
Release zabývající se intervencemi v portugalském městečku, interakcemi s okolím, společnými improvizacemi a tvorbou.
redakce 04.02.2025
Singl Cleopatra má i vizuální zpracování, kterého se chopila Kiti Wullich.
redakce 04.02.2025
Sólová tvorba Finnease se na rozdíl od spolupráce v sourozeneckém duu soustřeďuje více na práci s živými nástroji a kapelní přístup.
Darja Moravová 03.02.2025
Z Brna si všichni rádi děláme srandu, ono to teda vzhledem k titulkům typu „Muž z Brna vystrašil sousedku krtkovým dortem“ ani moc jinak nejde.
redakce 03.02.2025
Stejně jako dokázal islandský nároďák porazit ten anglický, poráží Ari Eldjárn frontu komiků z mnohem větších zemí.
redakce 03.02.2025
O kulturně bohatý začátek letních prázdnin se již tradičně postará festival pro židovskou čtvrť, který letos vstupuje do svého 33. ročníku.
redakce 02.02.2025
Barcelonský producent a skladatel Raül Refree se pohybuje na pomezí experimentální hudby, populární produkce a filmových soundtracků.