redakce | Zprávy / Pozvánky | 11.05.2017
Sergeje Polunina zná doslova celý svět. Tanečníka, o kterém se mluví jako o "Jamesi Deanovi baletu" nebo novém Baryšnikovi, neproslavily jen jeho božské skoky, ale i kontroverzní život, který vedl v zákulisí světových jevišť a který svého času plnil média. Životními i profesními zvraty baletního rebela, který se v 19 letech stal nejmladším sólistou Královského baletu v Londýně, provází dokumentární film Dancer, který na začátku června na jediný týden vstoupí do českých kin. Jedinečnou šanci dostat se Poluninovi pod kůži tak dostanou všichni čeští diváci, kterým utekla šance vidět film v rámci speciálního večera v pondělí 1. května v Národním divadle, kde ho představil beznadějně vyprodanému hledišti samotný Polunin.
Vstupenky na show v Národním divadle, jejíž součástí bylo sólové vystoupení Sergeje Polunina, projekce filmu Dancer a následná debata, byly vyprodány během několika málo minut. "Jsme proto rádi, že můžeme dychtivým divákům nabídnout tenhle silný příběh velkého talentu na plátnech kin," líčí ředitel společnosti Aerofilms Ivo Andrle.
Dokumentární film Dancer vypráví příběh mladíka, který od malička miloval tanec. Trénoval dvakrát více, než bylo běžné, a ve svých 19 letech se díky nadání i ambicím rodiny stal nejmladším sólistou prestižního Královského baletu v Londýně. Překotná kariéra, touha po svobodnějším životě a rozpad rodinných vazeb ho však brzy dohnaly na pokraj sebezničení. Tělo pokryl tetováním a přál si, aby se zranil a nemusel už tančit. Spekulovalo se o drogách a vypadalo to, že na vrcholu kariéry tanec opustí úplně. Pak přišel rok 2015 a setkání s fotografem Davidem La Chappellem, se kterým natočili taneční klip k Hozierově skladbě Take Me To Church. Video z baletního mága přes noc udělalo globální hvězdu. Doposud ho vidělo přes 19 milionů lidí.
Dnes stojí 27letý tanečník nohama pevně na zemi a svoje snahy napřel do boje za zlepšení podmínek, které vládnou světu špičkového tance. "Díky tomu, čím jsem si během své kariéry prošel, jsem se rozhodl založit nadaci Project Polunin, jejímž hlavním cílem je pomáhat a podporovat baletní tanečníky v jejich nezávislosti. Usiluji o to přiblížit baletní svět novému publiku, široké veřejnosti i prostřednictvím filmové tvorby nebo propojením s jinými umělci. Tanec je čistá emoce, která přináší radost, je univerzálním jazykem, kterému každý rozumí," uvedl během debaty v Národním divadle. Dokumentární film Dancer bude uveden v kinech od 1. do 6. června, jednu projekci odehraje v předstihu pražské Kino Světozor, a to v úterý 16. května.
redakce 29.12.2024
Dune Rats s novou deskou ukazují, že odmítají dospět.
redakce 28.12.2024
Pro tuto příležitost budou mít na sobě kostýmy zvířátek.
redakce 27.12.2024
Naštvaný postpunk, dramatické kytary, zastřené zpěvy. Trošku shoegazu, psychedelie.
redakce 25.12.2024
Inspirován jmény jako Joesef, Phoebe Bridgers anebo Sam Fender skládá hudbu, která je osobní i osobitá.
redakce 23.12.2024
Všechno si dělá sám, od nahrávání, produkce, mixů až po marketing. A proto je to všechno tak jedinečné.
redakce 20.12.2024
Americký skladatel Rafael Anton Irisarri vytváří své kompozice z vrstev bujných a přitom éterických zvuků, do nich své posluchače zabalí jako do peřiny.
redakce 20.12.2024
Charakter Moin jako vedlejšího projektu se změnil nejpozději v roce 2021, kdy duo doplnila bubenice Valentina Magalleti.
redakce 19.12.2024
Tvorba amerického sesterského dua Sierry a Biancy Casady alias CocoRosie v sobě unikátním způsobem spojuje prvky popu, blues, elektroniky, hip hopu a opery.
redakce 15.12.2024
Tato píseň z chystaného alba přináší směs melancholie, intimity a inovativního hudebního přístupu.
redakce 14.12.2024
Hudba kapely Moře dní je vystavěná na základech psychedelie a popového písničkářství a čerpá z vlivů Deža Ursinyho, Mac DeMarca nebo The Brian Jonestown Massacre.