Zprávy / Offtopic-Novinky

Slož to! Otevřená výzva pro hudebníky

Slož to! Otevřená výzva pro hudebníky

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 22.06.2015

HateFree Culture vyhlašuje otevřenou výzvu pro sólové i skupinové (zejména začínající) hudební interprety. Hledáme skladby, které reflektují témata jako je rasismus, xenofobie, násilí z nenávisti, ale také pokojné vzájemné soužití a respekt vůči příslušníkům menšin, subkultur nebo jiných sociálních skupin. Skladby by měly mít potenciál téma citlivě otevřít, tlumit napětí a konflikty ve společnosti a přispívat k dobrému soužití.

Výzva SLOŽ TO! je součástí celostátního projektu HateFree Culture, který reaguje na dlouhodobý narůst negativních postojů vůči některým skupinám obyvatel ČR – Romům, muslimům, cizincům a dalším menšinám a zvyšující se toleranci vůči radikálním a násilným řešením. Třem vybraným z vás na naše náklady natočíme singly v nahrávacím studiu a pomůžeme s jejich šířením různými kanály – dle našich možností a uvážení. Vítězi na naše náklady natočíme profi videoklip (jeho autorem bude studio Družina), který premiérově uvede TV Óčko na podzim 2015. Vítězné skladby se pak stanou součástí HateFree Culture a řady jejích aktivit na sociálních sítích a v médiích.


Termín přihlášek: 31. 7. 2015
Termín vyhlášení výsledků: první polovina září 2015

Podmínky pro přihlášení do výzvy Slož to!

  • Přihlášené skladby by měly reflektovat témata jako vzájemné soužití různorodých skupin, respekt nebo naopak nenávist, násilí, xenofobie, násilí z nenávisti** atp.
  • Přihlášené dílo musí být výsledkem tvůrčí činnosti autora nebo kolektivu spoluautorů – přihlášený interpret musí mít k dílu veškerá autorská práva.
  • Zájemci o účast v projektu se mohou přihlásit od 3. 6. do 31. 7. 2015.
  • Účastníci výzvy musí být starší 18 let (účastníci mladší 18 let musí spolu s přihláškou dodat souhlas rodičů s jejich účastí v projektu).
  • Pořadatel si vyhrazuje právo vyřadit přihlášená díla, která nesouvisí s tématem výzvy nebo podněcují k násilí, netoleranci a extremismu, apod.
  • Pořadatel si vyhrazuje právo odmítnout všechny přihlášené skladby.
  • Účastníci výzvy nemusí být občany ČR.
  • Skladby musí být v českém, slovenském nebo anglickém jazyce.
  • Každý interpret (sólový nebo skupina) může přihlásit maximálně 5 skladeb.
  • Přihlášení děl do projektu probíhá pouze elektronickou formou – a to na email song@hatefree.cz (v případě větších souborů je možné poslat přes některou z virtuálních úschoven, každý ze souborů však nesmí přesahovat 20MB). Uchazeč zašle hudební soubor s nahrávkou přihlášené skladby (ve formátu WAV nebo MP3). Součástí přihlášky musí být název každé z přihlášených skladeb, rok jejího vzniku, její krátká anotace, která mimo jiné vysvětlí její vztah k tématu výzvy, a v neposlední řadě uchazeč připojí text písně.
  • Účastníci dávají registrací souhlas se zpracováním osobních údajů.
  • Registrací zároveň souhlasí s bezplatným užitím díla pro propagační účely výzvy Slož to!. Současně souhlasí v případě výběru díla s jeho bezplatným užitím pro natočení videoklipu a singlů, které budou dále v souvislosti s HateFree Culture propagovány v online prostoru a médiích.
  • S autory vybraných skladeb bude podepsána smlouva.
  • O výběru děl bude rozhodovat odborná komise složená ze známých interpretů, členů týmu HateFree Culture a zástupců TV Óčko. Komise rozhodne nejpozději do konce září 2015.

Info

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.
www.hatefree.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

A děly se tam věci aneb rozhovory o brněnských hudebních klubech

redakce 12.10.2024

Zpovídanými jsou nejen majitelé klubů, ale i vyhazovač, dramaturgové nebo provozní. Při čtení budete mít pocit, jako byste byli součástí toho celého šíleného koloběhu.

Identita, příběh českého grafického univerza

redakce 18.09.2024

Studie čtenáře provedou například orientačními systémy v architektuře a pražském metru, proměnami českého filmového plakátu, historií Bienále Brno či původním českým písmem.

Revitalizace rašelinišť a mokřadů v Národním parku Šumava

redakce 14.08.2024

Mladí dobrovolníci se během týdne aktivně zapojí do revitalizace lesních pramenišť a rašelinných smrčin.

Nové výstavy v GMU: ergonomické objekty i diferencované struktury

redakce 24.02.2024

GMU v Hradci Králové otevřela v únoru tři nové výstavy, v nichž představuje tvorbu českých umělců napříč generacemi.

Brněnská kultura bilancuje

redakce 22.12.2023

Mezi mimořádné projekty patří ZET9, který zájemcům z brněnské umělecké scény poskytl prostory sloužící jako zkušebny či ateliéry.

Kulturní převlékání v maďarských barvách

redakce 22.12.2023

Publikace s podtitulem umění na troskách socialismu a na vrcholcích nacionalismu přináší český překlad dvou knih přední maďarské historičky umění Edit András.

Pět důvodů, proč jsou nové Galaxy Buds FE jasnou volbou

komerční článek 31.10.2023

Nejenže nabízejí špičkový zvuk, ale také skvěle tlumí okolní hluk a díky svému ergonomickému provedení vyhovují širokému okruhu uživatelů.

Elektrosalon: From the Rave to the Gallery

redakce 28.10.2023

V hlubinách jeskyně, kde první lidé kdysi objevili ohněm prosvětlenou tmu, se narodila touha po spojení, rituálu, umění, sebevyjádření a svobodě

FOM pokračuje v cestách po vinyl shopoch

Dagmar Lauková Petrášová 03.07.2023

Z Viedne sa podarilo natočiť zábery len z record shopu Substance, nakoľko v ostatných nebolo dovolené natáčať.

Kolumbus jindy a dnes, monografie GMU

redakce 27.05.2023

Kolektivní monografie mapující reflexi legendární postavy Kryštofa Kolumba v kontextu českého umění a kultury.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace