Zprávy / Nové desky

Ostinátní signály Postižené oblasti

Ostinátní signály Postižené oblasti

redakce | Zprávy / Nové desky | 02.05.2017

Tři roky od předchozího alba vydává mělnická kapela Postižená oblast, jedno z výrazných jmen současné české alternativně rockové scény, své další album Ostinata. Nahrávka, stejně jako její předchůdce Rubato, vychází na značce Polí 5.

Osm nijak optimisticky laděných skladeb se znovu zamýšlí především nad existenciálními otázkami. Většina získala své základy na soustředěních kapely v chatce tenisového klubu nedaleko vísky Žandov na pomezí severočeského kraje, a byla postupně vytvarovaná do podoby, v níž pak byla zachycena i ve studiu. „Album odráží aktuální experimentující rozpoložení kapely tak, jak už ho napověděl předchozí počin Rubato z roku 2014. Snad je z nahrávky slyšet, že náš mnohaletý tvůrčí princip zůstává neměnný a že naším hlavním záměrem je vytvořit vybraným textům odpovídající zvukové pozadí,“ shrnuje obsah nahrávky bubeník a jediný ze zakládajících členů Pavel Malý.


Nahrávalo se ve studiu 16 Liverecords nedaleko Mělníka, pod dohledem perfekcionistického Martina Dvořáka, a ve stejném studiu byla deska i poprvé smíchána. V průběhu závěrečných prací nicméně skupina oslovila Tomáše “Federsela” Procházku, mimo jiné člena formací B4 či Gurun Gurun, s prosbou o produkční pomoc s finálním zvukem. V jeho domácím studiu pak většina skladeb dostala novou zvukovou podobu. Z původního Dvořákova mixu se nakonec na album dostala pouze píseň Z dalekého domu, s koláží textu Věry Linhartové. Závěrečný mastering nahrávky pak ve studiu jáMOR obstaral osvědčený Ondřej Ježek. Kromě tří textů Filipa Jakše, Postižená oblast na albu zhudebnila poezii několika autorů, včetně rakouského experimentálního neologisty Ernsta Jandla. Graficky čistý obal, s fotografiemi Aňi Šebelkové a Juliena Magnana, vytvořil Miloš Makovský.

Nové album kapela představí na křtu v Mělníku a to 20. května na dvorku hospody Němý medvěd. Pražskému publiku bude deska představena 16. června v Klubu FAMU. Dále pak bude deska představena i na červnových koncertech v Chemnitzu a v Berlíně nebo na dalším ročníku festivalu Vlčkovice. Album vychází 20. května 2017 u vydavatelství Polí5).

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mazoch & Libánský uvádí Session SH01

redakce 24.11.2024

Petra Mazocha a Jiřího Libánského spojuje piano, obrazotvornost a touha nechat hudbu svobodně promlouvat.

Vojtik vydáva Messiash IX

redakce 24.11.2024

Nahrávka sa nesie zväčša v pomalšom tempe, má popovú štruktúru, ale ozvú sa občas aj džezové ši swingové vplyvy.

Toyota Vangelis, Wierdsky a kolektiv vydávájí k-popovou desku

redakce 22.11.2024

Desku propojuje tématická linka vyhlížení nějakého bodu zlomu, který už přece jistě musí nutně nastat - jak v lokálním, osobním, tak i celosvětovém měřítku.

Whithe vydáva debutový album

redakce 21.11.2024

Spolupráce so zahraničnými umelcami z Londýna, Bristolu, Prahy a Tokia dodávajú albumu medzinárodný charakter.

Giudi debutuje albem Chemical Wedding

redakce 20.11.2024

Po dvouletém období introspekce a odmlky na sociálních sítích se Giudi rozhodla sdílet svou osobní cestu a transformaci, na které spojila svou energii i s Fallgrapp.

Drť vydávají Drôtenky

redakce 19.11.2024

Bludičky z povier, ktoré nesú blikajúce svetlá a v noci ľudí navigujú do močiarov, sú vo videoklipe metaforou vysporiadania sa s klamármi a zavádzačmi.

Ghost of You vydávají Eyes Shut

redakce 18.11.2024

Kapela na scénu vrací svůj charakteristický psychedelický art pop, který kombinuje taneční rytmy, jazzové prvky a math rockové zvraty.

Nový album Mammatus Sisy Fehér

redakce 17.11.2024

Samotný pojem mammatus označuje špecifický typ mrakov, ktoré sa zvyčajne nachádzajú pod veľkým búrkovým mrakom tesne pred jeho rozpadom.

Michal Němec slaví společným albem Jablkoně a Krajiny Ró

redakce 12.11.2024

Přibližně v tu dobu přišel návrh oslavit Němcovo nadcházející jubileum poněkud veřejněji a slavněji, než u něj bývá zvykem.

Škrábanice Michala Rataje a Jaromíra Typlta

redakce 10.11.2024

Základem „škrábanic“ zůstává lidský hlas zachycovaný a proměňovaný živou elektronikou, ale obohacovaný také o zvukové barvy hudebních nástrojů a různých nazvučených předmětů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace