redakce | Zprávy / Pozvánky | 05.06.2016
Po krátkém zimním záchvěvu (následovaným poctivou hibernací), kdy Tomáš Palucha v rychlém sledu natočili svůj opus magnum Kámen Mudrců, příspěvek na kompilaci Commando Revisited a stihli odehrát dva koncerty v Praze a Pardubicích (jednou co by kvartet s rytmickou sekcí z kapely Kovadlina), se homunkulus vrací zpátky na scénu. Přesněji zpátky na cestu. Od 7. června je totiž můžete odchytit v zcela exklusivní sestavě. Na druhou kytaru se k nim přidá Alex John Hall z forever beloved kolektivu Grails (a taky Lilacs and Champagne), za bicí pak usedne Tim Remis (ten ostatně bude na celé šňůře vystupovat i sólově), u nás známý jako trubadůr a taky člen amerického heavy randálu Sweet Cobra. Zbytek sestavy je pak logický: Jan Tomáš (kytara/synth) a Libor Palucha si na krk (v t/p netradičně) pověsí basu.
Sedmidenní turné začne v úterý 7. června v Praze v dejvickém klubu Potrvá. Tam však sólové vystoupení Tima Remise bude suplovat dub / improv / electro projekt PŚM (Tim Remis sólo v Praze zahraje až 21. června). Lovegang se pak proplazí skrz lokace jako Ústí nad Labem, Pardubice, Tábor a nebo bečvárský minifestival V Brance.
Tomáš Palucha existuje jako duo (příležitostně volně expandující až po kvintet) od roku 2012, kdy ho společně založili odpadlíci z kapel jako Mother, Redgrave nebo Mexican Lovers Jan Tomáš a Libor Palucha. Od té doby šíří evangelium u nás ne zcela doceňovaného hudebního stylu rozkročeného mezi amerikánou, furniture music, psychedelic desert blues, v jistých kruzích též lungfish music. V jejich diskografii najdete dlouhohrající split nahrávku s Unkilled Worker Machine (Silver Rocket) a dvě kazetové ep Špinavá hra a letošní Kámen mudrců, které obě vyšly na Stoned to Death. V časech hibernace t/p můžete jejich členy odchytit v projektech Sítě, Kovadlina a Repelent SS.
Tim Remis se v Čechách neobjeví poprvé. Svoji stopu tu zanechal už jako bubeník postpunkových Auxes, pod svým civilním jménem pak objel řadu českých štací, vydal split s Aranem Epochálem a s t/p se nesetkává prvně, ostatně před pár lety spolu už jedno turné absolvovali. Alex John Hall je pak zakládajícím členem legendárního kolektivu Grails, kapely která od roku 2003 průkopnickými postupy recykluje prvky světové hudby, library music, filmové hudby, acid a psychedelic rocku a uvádí je zcela v nových souvislostech. Jejich nahrávky, které vycházejí na labelech jako Important, Kemado, Temporary Residence nebo Neurot, patří mezi must have položky každého dobrého sběratele. Grails se českému publiku představili nejednou. Alex se aktuálně věnuje převážně projektu Lilacs and Champagne (leckdo jistě pamatuje loňský famózní koncert v pražském klubu Podnik).
Tomáš Palucha
07/6 Praha - Potrvá
08/6 Ústí nad Labem - Hraničář
09/6 Pardubice - DUB
10/6 Trutnov - Kabinet
11/6 Bečváry - Festival v Brance
12/6 Plzeň - Papírna
12/6 Tábor - Cesta
16/6 České Budějovice - Velbloud (jen t/p)
17/6 Čermná u Sušice - Magick Musick Fest (jen t/p)
Foto © Andrea Petrovičová
redakce 23.12.2024
Všechno si dělá sám, od nahrávání, produkce, mixů až po marketing. A proto je to všechno tak jedinečné.
redakce 20.12.2024
Americký skladatel Rafael Anton Irisarri vytváří své kompozice z vrstev bujných a přitom éterických zvuků, do nich své posluchače zabalí jako do peřiny.
redakce 20.12.2024
Charakter Moin jako vedlejšího projektu se změnil nejpozději v roce 2021, kdy duo doplnila bubenice Valentina Magalleti.
redakce 19.12.2024
Tvorba amerického sesterského dua Sierry a Biancy Casady alias CocoRosie v sobě unikátním způsobem spojuje prvky popu, blues, elektroniky, hip hopu a opery.
redakce 15.12.2024
Tato píseň z chystaného alba přináší směs melancholie, intimity a inovativního hudebního přístupu.
redakce 14.12.2024
Hudba kapely Moře dní je vystavěná na základech psychedelie a popového písničkářství a čerpá z vlivů Deža Ursinyho, Mac DeMarca nebo The Brian Jonestown Massacre.
redakce 12.12.2024
Nyní přichází s výjimečnou spoluprací s norským tubistou Danielem Herskedalem a studenty FAMU.
redakce 11.12.2024
Koncept Hihihahaholek je založen na zkoumání dívčího světa, který dokáže přetvářet autorky v jakási jejich „růžová, superdívčí” alter ega.
redakce 10.12.2024
Můžete očekávat řadu kratších setů za přispění dalších hudebníků a vizuálních umělců. Tyto se mohou dít i bez předchozího oznámení.
redakce 09.12.2024
Reidy čím dál více začalx zapracovávat jednak elektronické procesování, které doplňuje hru o nové barvy a ozvěny, jednak originálně využitý autotune.