Zprávy / Pozvánky

Wrong na hraně experimentu a taneční hudby

Wrong na hraně experimentu a taneční hudby

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.04.2017

Promotérsko/DJský kolektiv Wrong uvede 15.dubna v pražském prostoru Underdogs' Ballroom & Bar tři projekty oscilující na pomezí experimentální a taneční hudby. Hudbu ze svých aktuálních nahrávek představí maďarský producent Új Bála a český projekt Střed Světa. Jejich vystoupení doplní pražská stálice Lightning Glove.

Új Bála je zpět v Praze. V Budapešti usazený hudebník a vizuální umělec Gábor Kovács si už získal výrazné renomé skrze loňské releasy Boka (Baba Vanga) a Butcher's Tears Dry Slower Than The Average One's (Altered States Tapes), tento rok se stal součástí platformy SHAPE, která protlačuje nejprogresivnější evropské hudebníky a navíc, když o vás píše Quietus, tak už to asi o něčem vypovídá. Do Prahy se vrací se svým novým albem Maneki Necro & Friends, o kterém tvrdí, že je "divnější, než ty předchozí".


Střed Světa má na krku aktuálně hned dvě nová alba: Rozmístění Opakováním (Baba Vanga) a Spletitě Protékající Pod Slovy (Red for Colour Blind). Sporadicky vystupující české mystérium láme house a techno do surrealistických kolážovitých dekonstrukcí. Rytmy se rozpadají a atmosféra se dá krájet. Žánry se ztrácejí a klasické formy ignorují, což vede k podivně uspokojujícím zvukovým realitám. Bez debat jedna z událostí roku na české scéně (i když je teprve duben).

Lightning Glove, nekonečná komedie umění, která se nemůže přelejt do reálna – osahávání průhlednýho skla. Na kocovinu někdy zabírá vyproštění, na post-trauma se jeden čas testovala MDMA... Nahmatat, uchopit a zničit. Trápení, který nemá skoro nikdy jakejkoliv pozitivní efekt. Záliba v šílenství, rytmu-nerytmu, chuchvalci zvuků, který tě má rozkopat a poslat do hrobu.

Info

Wrong 6:
Új Bála + Střed Světa + Lightning Glove
15. 4. 2017 21:00
Underdogs' Ballroom & Bar, Praha

www.facebook.com/events/258155447977177
www.facebook.com/UnderdogsPRG

Foto © Ani Nagy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Aiko s novým singlem

redakce 04.02.2025

Singl Cleopatra má i vizuální zpracování, kterého se chopila Kiti Wullich.

Ari Eldjárn a hřejivý stand-up

redakce 03.02.2025

Stejně jako dokázal islandský nároďák porazit ten anglický, poráží Ari Eldjárn frontu komiků z mnohem větších zemí.

Heartnoize lákají na Two Shell, LUCI, Shovel Dance Collective nebo Raüla Refreeho

redakce 02.02.2025

Barcelonský producent a skladatel Raül Refree se pohybuje na pomezí experimentální hudby, populární produkce a filmových soundtracků.

Koncertní série Auditory Reset

redakce 02.02.2025

První večer bude věnován interpretacím textových partitur z cyklu Für kommende Zeiten.

Obscene Extreme objektivem Valdemara Bednarze

redakce 01.02.2025

Vizuální zprostředkování bolesti, hluku i zvláštní sounáležitosti fanoušků tvrdé hudby, kteří se z celého světa každoročně sjíždějí v Trutnově.

Laibach poprvé v Barráku

redakce 31.01.2025

Kapela Laibach měla velký vliv na žánry i popularizaci industriální hudby.

Chew rozbalí explozivní psychedelii

redakce 30.01.2025

Jejich hudba je neúnavným proudem energie, plná nečekaných rytmů a experimentálních zvuků.

The Baboon Show oslaví dvacátiny

redakce 29.01.2025

Kapela si získává publikum syrovými písněmi s punkrockovou dravostí a naléhavými melodiemi.

Sonitus uvede Morgana Garretta, More Eaze, Ghost Dubs a další

redakce 28.01.2025

Morgan Garrett označuje svoji hudbu za no metal, tedy hybrid no wave a nu metalu. Je to vcelku výstižné... Punctum zve už za pár dní.

Soul Asylum přivezou novou desku

redakce 28.01.2025

Soul Asylum má agresivní i jemné melodie, vykládá příběhy a vtahuje vás do nich.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace