redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.04.2018
Sedm zástupců českého výtvarného umění vystupujících pod názvem Finský barok představí v Brně „alternativu k hudbě“. Sedmičlenný ansámbl v hnědých oblecích obsadí 6. června nádvoří Místodržitelského paláce, kde pod taktovkou Františka Skály spustí divoký mix funku a soulu.
Moravská galerie zahájí 10. května 28. mezinárodní bienále grafického designu Brno 2018, které letos připravuje kurátorský tým skupiny OKOLO (Matěj Činčera, Jan Kloss a Adam Štěch). Kromě doprovodných výstav, přednášek a akcí pro nejmladší milovníky grafického designu MG do programu zařadila i vystoupení skupiny Finský barok, v níž působí několik vystavovatelů a laureátů předchozích ročníků bienále. Návštěvníky Místodržitelského paláce čeká exkluzivní koncert kapely, která hraje jednou, maximálně dvakrát do roka a milovníci hudebního humoru českého Františka Zappy se mohou těšit na hity Hnědá nebo Neváhej a ber, když Chalupecký dává.
Hudba kapely Finský barok „vychází z napětí mezi špičkovými umělci, kdy je někdo neustále v podmínečném vyloučení nebo sám odchází, ale nikdy k tomu nakonec nedojde... Výtvarný aspekt je i přes obsazení relativně strohý – základní povinností je mít hnědý oblek, protože hnědá je královna barev, členové musí vypadat staře a chudě, což se musí stále umocňovat.“ Tak seskupení charakterizoval hudební publicista Petr Slabý. Autorství písní je přisuzováno Františku Skálovi, který je fascinován kytarami, a to nejen jako hudebník, ale i jako výtvarník. Od roku 1983 jich z různých nalezených materiálů vytvořil více než dvacet. Kapelou během let prošlo několik hostujících hudebníků, ale k tvrdému sedmičlennému jádru patří ještě autor konceptuálně vyhraněných instalací Jiří Černický (housle) a sochař a syn Františka Skály František Antonín Skála (bicí).
Finský barok
6. 6. 2018 20:00
nádvoří Místodržitelského paláce, Brno
fb událost
foto © Tereza Kunderová
redakce 20.12.2024
Americký skladatel Rafael Anton Irisarri vytváří své kompozice z vrstev bujných a přitom éterických zvuků, do nich své posluchače zabalí jako do peřiny.
redakce 20.12.2024
Charakter Moin jako vedlejšího projektu se změnil nejpozději v roce 2021, kdy duo doplnila bubenice Valentina Magalleti.
redakce 19.12.2024
Tvorba amerického sesterského dua Sierry a Biancy Casady alias CocoRosie v sobě unikátním způsobem spojuje prvky popu, blues, elektroniky, hip hopu a opery.
redakce 15.12.2024
Tato píseň z chystaného alba přináší směs melancholie, intimity a inovativního hudebního přístupu.
redakce 14.12.2024
Hudba kapely Moře dní je vystavěná na základech psychedelie a popového písničkářství a čerpá z vlivů Deža Ursinyho, Mac DeMarca nebo The Brian Jonestown Massacre.
redakce 12.12.2024
Nyní přichází s výjimečnou spoluprací s norským tubistou Danielem Herskedalem a studenty FAMU.
redakce 11.12.2024
Koncept Hihihahaholek je založen na zkoumání dívčího světa, který dokáže přetvářet autorky v jakási jejich „růžová, superdívčí” alter ega.
redakce 10.12.2024
Můžete očekávat řadu kratších setů za přispění dalších hudebníků a vizuálních umělců. Tyto se mohou dít i bez předchozího oznámení.
redakce 09.12.2024
Reidy čím dál více začalx zapracovávat jednak elektronické procesování, které doplňuje hru o nové barvy a ozvěny, jednak originálně využitý autotune.
redakce 08.12.2024
Připravte se na večírek, kde se srdce rozezní víc než rolničky na saních a atmosféra bude hřejivější než svařák na zasněženém náměstí.