redakce | Zprávy / Nové desky | 03.10.2016
Michaela Antalová - Oblak Oblek Oblúk EP
Michaela Antalová je slovenská bubenice a perkusistka. Momentálně studuje improvizaci a jazz na Norské akademii hudby v Oslu. Tam také natočila koncem minulého a v průběhu letošního roku svoje první sólové EP: "Každý track z trilogie Oblak Oblek Oblúk byl nahrán s jinou posloupností. Oblak je postkompozice z vícera nabalujících se nahrávacích sessions, zatímco Oblek byl nahrán jako bubenické sólo, které bylo následně rozloženo a opětovně složeno v počítači. Oblúk jsme pak vytvořili z jednotlivých zvukových stop postprodukčně spojených do jedné skladby." Michaela koncertuje sólově i s řadou kapel v ČR, na Slovensku a v Norsku. Podílela se na albech skupin Dunajská vlna, Květy, Ankramu, Arará, hraje v Pražském improvizačním orchestru a v duu Antalová/Tarnovski. V Norsku je členkou kapel Fennel, Krtko a Nutela. V prosinci 2015 se na pozvání Marka Fella účastnila jeho rezidence v proslulém londýnském Cafe Oto.
Tarnovski - Tapping, Crinkling & Scratching
Záznam živého ASMR remixu z březnové Silent Night, která proběhla v pražském divadle Ponec. "Fenomén ASMR. Holky s nicky typu LilyWhispers, SoftAnna nebo CuteBunny na svých youtubových kanálech šeptem uspávájí, vyučují řečtinu, léčí migrénu pomocí reiki nebo představují svoje nové boty. Vtělují se do rolí anestezioložek, prodavaček koblih či kadeřnic. V binaurálních ASMR záznamech hrají důležitou roli zblízka sejmuté zvuky dechu, mlaskání a třeba i polibků. A také postupy, které až dosud byly spíše doménou avantgardistů na poli konkrétní hudby a soundartu. Autoři ASMR videí záměrně používají všemožné šelesty, klepání, lupání a cvakání. Ťukají prsty na předměty, šustí papíry, drápají nehty látky…
Na tomhle koncertě nebyl použit žádný hudební nástroj. Klíčovými slovy tu jsou sampling a defragmentace. Tarnovski hraje sólově, s kapelami Gurun Gurun, IQ+1, The Czech Psychedelic Society Manifesto) a s Federselem v projektu Wabi Experience. Věnuje se také scénické hudbě, field recordingu (Prosoxi Skylos), remixování a tvorbě mixtapů (Proč jsme se nepotkali zaživa?, mixy pro Fluid Radio, S13, Headphone Commute). Spolupracoval mj. s japonskými projekty Asuna a Aus, s Mai Mai Mai, Laurou Lunou, Oldřichem Janotou, Aranem Epochal nebo s krautrockery B4. Spolu s Ondřejem Ježkem se podílel na kultovní sérii Casiotone Compilation.
redakce 19.12.2024
Každá z uvedených písní nabízí jinou atmosféru, většinově se ale nahrávka nachází v prostředí folku a country.
redakce 18.12.2024
Farba hlasu a poetické texty s intímnymi príbehmi, krivdách či defektoch našej spoločnosti, mu priniesli fanúšikov na Slovensku aj v Čechách.
redakce 17.12.2024
Meta and her noises se inspiruje ikonami jako Lana Del Rey, Lorde a Kate Nash.
redakce 15.12.2024
Skladby jsou neuhlazené, přímočaré a produkčně minimalistické.
redakce 14.12.2024
S novým albem Lambda definitivně opouští stonerové kořeny a vydává se na cestu originálního postrocku.
redakce 13.12.2024
Druhá studiová nahrávka brněnské pětice whyohwhy vznikla ve studiu Tropical Cell Sound.
redakce 13.12.2024
Album otevírá podmanivá skladba Siri tönünnerii od Aldany Duoraan a Tomáše Niesnera.
redakce 11.12.2024
Například tancovatforhours nabízí hyperpopové vokály Klary Wodehn na pozadí hyperaktivních breakbeatů a pulzujících syntezátorů.
redakce 10.12.2024
Ve zvuku 50m znak se potkává melodický hardcore Touché Amoré, dravost Hot Water Music a mnohdy i nálada Dischord kapel poloviny 80. let nebo indie hardcore mutace desek Fucked Up.
redakce 10.12.2024
Všechny skladby vznikly v rámci projektu Beat of the Week, na který EP přímo navazuje.