Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Miroslav Papež (Moimir Papalescu)

10 + 1 = Miroslav Papež (Moimir Papalescu)

mexhouse | Články / Seriály / / 10+1 | 16.02.2013

Nová rubrika 10 + 1 dá nahlédnout, co poslouchají muzikanti napříč žánry. Věkem i pohlavím. Moimir Papalescu a očekávaný výčet electro krásek a krautrockových analogů? Pokud jste si stejně jako my poslechli jeho poslední/první desku rozhovor s chlápkem> a dokonce jste si přečetli i rozhovor s chlápkem>, který nejen nahrává hromadu muziky, ale taky masteruje hudební kanóny typu Edith Piaf, možná vás bude zajímat, co si pouští nejraději a co poslouchal u prvního cigára tehdá před lety. Všimněte si - vypadá pořád stejně. Mimozemsky.

  1. Moduretik – Jizvy minulosti (2013)
    Tohle nový album Jana Jiskry jsem slyšel ani nevím kolikrát, když jsem na něj dělal mastering. Důkazem, že je hodně dobrý, je fakt, že si ho pouštím i dávno potom, co jsem master odevzdal.

  2. UFO – Flying (1971)
    Miluju tuhle kapelu, ale jen dokud hráli space rock. Flying je jedno z jejich prvních alb a UFO jsou na něm možná ještě o trochu lepší než další moji oblíbenci – Hawkwind. Flying je parádní kosmickej výlet do raných sedmdesátek.

  3. Karlheinz Stockhausen – Kontakte (1959)
    Kontakte je ztělesněním průkopnické Stockhausenovy tvorby – geniální dílo, které mne asi nikdy nepřestane fascinovat. Vyznačuje se dlouhými klidnými pasážemi, které jsou přerušované náhlými nečekanými změnami. Připravené pásky, na kterých jsou zaznamenané různé kovové efekty a vesmírné elekronické zvuky, vytvářejí fascinující koláže a neobvyklé zvukové barvy. Pravděpodobně Stockhausenovo nejslavnější dílo. Já ho poslouchám nejraději ve čtyřstopé verzi s přidaným klavírem a bicími. Ta byla natočena v Torontu v roce 1978, kdy původní nahrávku doplnili pianista James Tenney a perkusista William Winant.

  4. Steely Dan – Gaucho (1980)
    V pohodě, uvolněné a nekomplikované. Tak by se dalo charakterizovat tohle album od mistrů pop-jazzu, Waltera Beckera a Donalda Fagena. Rád ho poslouchám už od gymplu. V poslední době hlavně při nočních jízdách autem.

  5. Public Image Ltd. - This is PiL (2012)
    Už dlouho neudělal John Lydon dobrou desku. Naposledy se mi líbilo album Album s Gingerem Bakerem, kterej do toho mlátil jak hluchej. Psal se rok 1986. Pak dlouho nic. Až teď.

  6. Fad Gadget – Under The Flag (1984)
    Fad byl velkej fanoušek Marca Bolana, Iggyho Popa a Lou Reeda. Takže je to trochu znát. Ale vůbec to nevadí, protože jako hlavní výrazovej prostředek používá elektroniku. Proslulý byly i jeho vystoupení, plný energie a neuvěřitelně obskurních kreací. Škoda že to tak brzo zabalil.

  7. Francis Cabrel - Carte Postale (1981)
    Moje oblíbená, možná i nejoblíbenější francouzská deska. Poslouchám ji rád, protože mi připomíná místa, kam jezdím rád na dovolenou.

  8. Claude Debussy - The Complete Works for Piano By Walter Gieseking
    Debussy, můj nejoblíbenější skladatel. Častý společník za dlouhých zimních večerů. Tohle album v úžasné interpretaci Waltera Giesekinga jsem míval i na vinylu. Častým poslechem se ale tak ohrálo, že teď ho poslouchám už jen z cédéčka. Je na něm i moje nejoblíbenější Debussyho skladba – La cathédrale engloutie neboli Potopená katedrála. Čistá romantika.

  9. Antony Phillips - Field Day (2005)
    Akustické album bývalého kytaristy a zakladatele Genesis, které mne vždy okouzlí.

  10. Can - The Lost Tapes (2012)
    Mute nedávno vyhrabali z archivu tenhle pádný důkaz toho, jak byli Can důležitou kapelou, která ovlivnila desítky dalších významných hudebníků jako Public Image Limited, The Fall nebo Einstürzende Neubauten. Ztracené pásky jsou příkladem té nejlepší experimentální rockové avantgardní hudby.

  • 1 (guilty pleasure)
    Slade – On Stage (1982)
    Autobusová čekárna. První cigáro. Přenosný kazeťák a Slejdi. To mi bylo 13. A teď si to dávám znovu, jen s tím rozdílem, že místo kámošů ze základky mám za parťáka svého osmiletého syna.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Guillaume de Kadebostany

redakce 19.01.2025

Prezident Kadebostany. Tomuhle švýcarskému producentovi sebevědomí nechybí, ostatně s miliardou streamů na YouTube se není co divit. Deset a jeden oblíbený song.

10 + 1 = Sylvain Chauveau

redakce 19.12.2024

Bohatá diskografie zahrnuje meditativní neoklasická alba vydaná u prestižních labelů.

10 + 1 = Jiří Štěpán (Host)

redakce 01.12.2024

Deset důvodů proč číst fantastiku. Deset tipů na knižní tituly.

10 + 1 = Marek Hovorka (MFDF Ji.hlava)

redakce 23.10.2024

Ředitel Marek Hovorka pro vás vybral 10+1 filmový tip, který byste si neměli nechat ujít, což berte jako velmi husté, jakkoliv jedinečné síto. Snímků budou stovky!

10+1 = James Copley (Electro Deluxe)

redakce 17.10.2024

Francouzský fenomén, který doma vyprodává mnohatisícové haly, míří k nám na dva koncerty. Groove Brno.

10+1 = Nina Honová

redakce 06.10.2024

V rámci festivalu Music is Nina a Štěpán Honovi představí jedinečnou barevnost spojení klavíru a vibrafonu. Zatím si poslechněme klavíristčiny oblíbené skladby.

10+1 = Anna-Marie + Tasya (Lunchmeat)

redakce 19.09.2024

Co může být lepšího než doporučení přímo od členek týmu festivalu, které vám prozradí, na jaká shows letošního Lunchmeatu nesmíte chybět?

10+1 = Lukáš Polák

redakce 11.02.2024

Lukáše můžete znát z kapel Orient nebo Ginger Wizard & Peter Jacksons. Také je součástí nahrávacího studia Tropical Cell. Lásky, nejoblíbenější kapela a guilty pleasure?

10 + 1 = Ale Hop

redakce 26.10.2023

Co všechno peruánskou rodačku Alejandra Cárdenas Pacheco inspirovalo? Můžete vidět a slyšet na Le Guess Who?, nebo taky za pár dní v Punctu.

10 + 1 = Felix Bushe (Gengahr)

redakce 13.10.2023

"Znát a milovat album Raw Power od The Stooges bylo součástí mé identity, když jsem začínal hrát ve vlastních kapelách," říká zpěvák Felix Bushe. Zítra živě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace