Články / Rozhovory

Ovlivněn ceremonií ayahuascy - Ancestral Voices

Ovlivněn ceremonií ayahuascy - Ancestral Voices

Kateřina Vodolánová | Články / Rozhovory | 17.02.2016

Liam Blackburn na elektronické hudební scéně působí už pár let. Výrazně se zapsal už pod aliasem Indigo, později se spojil s dalším rodákem z britského Manchesteru v projektu Akkord. V loňském roce se připomenul novou deskou Night of Visions, kterou vydal pod novým alter egem Ancestral Voices u vydavatelství Samurai Horo. Při té příležitosti a v návaznosti na předchozí rozhovor se šéfem tohoto labelu jsem Liamovi položila pár otázek.

Album Nights of Visions vyšlo na konci listopadu. Jaký máš feedback?
Umístilo se v žebříčku Chrise SSG na webu Resident Advisor, který dříve vedl Mnml SSgs. OAKE zařadili tři mé tracky do mixu na Secret Thirteen a můj track zahrála v nedávné radiové show i Noisia. Potěšující bylo, že se o desce pozitivně vyjádřil i Korridor z labelu Northern Electronics. Tohle všechno jsou lidi, kteří měli v minulosti velký vliv na moji práci, takže je skvělé sledovat jejich smíšené reakce.


Kde se vzal ten nápad začít pracovat na zvuku tak rozdílném od toho předchozího?
Rozhodl jsem se pro to v návaznosti na zážitek, který mě silně ovlivnil. Umožnil mi vidět věci v nových souvislostech, takže jsem přirozeně začal experimentovat s novými zvuky a nápady. Dávalo smysl začít pracovat na něčem novém a čerstvém.

Byl jsi při tvorbě hudby ovlivněný něčím konkrétním?
Ano, album bylo ovlivněné mou cestou do Peru, kde jsem se zúčastnil ceremonií ayahuascy.

Má název tvého alter ega, Ancestral Voices odkazovat k něčemu konkrétnímu?
Ten název vzešel z toho, že znalosti a moudrost jsou předávány ústně, zvukově a skrze zkušenosti v čase, který máme na to, abychom poznávali zákony Přírody. Má odkazovat na naši minulost a dědictví a taky na zvuk jako takový. Používání hlasu je způsob, kterým komunikujeme, nicméně hlasy prezentují i samy sebe, ať už vokálně, nebo hudebně.

V hudební produkci jsi vystřídal už několik žánrů a pracoval jsi jak samostatně, tak ve spolupráci s dalšími hudebníky. Jaké v tom vidíš rozdíly?
Projekt Indigo byla taková křivka učení, možnost poletovat mezi různými zájmy a žánry a dozvědět se o různých technikách a vztazích mezi nimi. Byl jsem mladý a nadšený, možná i dost naivní v tom, jak věci chodí. Nebyl jsem si jistý sám sebou a měl jsem před sebou dost věcí k překonání a pochopení. Akkord je společný projekt mně a Joea, který nám umožňuje experimentování, jež má specifická pravidla a předpisy, které jsme si stanovili. Rozdíly jsou v technikách a estetice, obecném přístupu ke zvuku a všemu, co ten pojem zahrnuje. Ancestral Voices navazuje na předchozí a je to něco, čemu bych teď rád věnoval čas a energii.


Takže plány do budoucna? Vyrazíš na tour?
Ancestral Voices je momentálně můj jediný sólový projekt. A doufám, že každá jeho deska bude vyprávět nějaký příběh nebo sdílet něco, co bude mít schopnost změnit vnímání nebo pomůže k získání vhledu. Cítím povinnost sdílet a rozvíjet nové způsoby porozumění světa kolem nás a objevovat, o čem to všechno je. Na tour bych vyrazil rád.

Jak to vypadá s dalším releasem? Je něco, co bys už teď mohl prozradit?
Brzy vyjde remix. A pracuju na několika navazujících EP a živém set-upu.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

David Boháč (NOC6): Klubovnu nám svěřili na dva roky

Mariia Smirnova 03.11.2024

V rozhovoru nám David prozradí nejen detaily příprav, ale i další akce, na které se těší – a nakonec i to, jaký je jeho nejoblíbenější drink na šestce.

Jim Luijten, Micha Zaat (Tramhaus): Utéct hned na začátku

Klára Řepková 23.10.2024

Z covidové karantény vzniklé uskupení se na něm střemhlavě vzdaluje od všech vnějších i osobních škatulek.

Brendan Canty (The Messthetics): Hraní naživo je nejlepší balzám na nafouklé ego

Banán 09.10.2024

Brendan Canty byl zakládajícím členem Fugazi. Nyní je jeho hlavní hudební radostí kapela The Messthetics. Rozhovor.

Rasťo Rusnák (Kolowrat): Nové piesne vznikali pomaly

Štěpán Bolf (A.M.180) 07.10.2024

Před devíti lety oznámili košičtí Kolowrat pauzu, která se mohla zvenčí jevit jako úplný konec jedinečné kytarové kapely. Teď jsou zpátky. Rozhovor.

Red Fang: Pivo a bulšit

Abbé 03.10.2024

Parta ochmelků převrtá spousty vypitých piksel od piva na zbraně a brnění, aby srovnala účty s protivnými fantazáky, načež utrží jak černý rytíř v Monty Pythonovi a Svatém grálu spousty…

Jakub Nový (Prague Music Week): Velkou mezeru vidím ve vzdělávání

redakce 30.09.2024

Akce rovněž nabídne příležitosti pro networking mezi umělci a profesionály a představí veletrh s firmami z hudebního sektoru. Programový ředitel nám o tom řekl více.

Midirama (Fuchs2): Musí tam být oheň!

Libor Galia 26.09.2024

Jeden z nových bookerů pražského Fuchs2 je DJ s více než dvacetiletou historií, který se před několika lety stal i producentem. Set v kolumbijském lochu?

Mikuláš Svoboda (HYB4): Přivézt Sungazer je splněný sen

Mariia Smirnova 24.09.2024

Dostal Sungazery do Česka. “Líbí se jim atmosféra Kampusu, rádi se sem vrací,” říká dramaturg hudební sekce Mikuláš Svoboda.

Vlzques (Fuchs2, Swine Daily): Baile Funk jednoducho milujem

Libor Galia 05.09.2024

Jeden z dramaturgů klubu Fuchs2 se rozhodl přinést do pražské klubové scény svěží vítr, nové žánry a neotřelé hudební experimenty s pulzujícími rytmy Latinské Ameriky. Rozhovor.

SJ yellow (Fuchs2): Hraju čím dál rychleji

Libor Galia 28.08.2024

Její radostné skladby s kořeny v hip hopu, RnB a funku a bezchybné přechody vás zaručeně rozhýbou. F2 opening.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace