Články / Rozhovory

The Sherlocks: Arctic Monkeys jsou moderní Beatles, my chceme hrát na Měsíci

The Sherlocks: Arctic Monkeys jsou moderní Beatles, my chceme hrát na Měsíci

Ondřej Čížek | Články / Rozhovory | 16.11.2019

Jejich první koncert se uskutečnil v malé zapadlé hospodě, sami vzpomínají na to, jak na něm hráli písně britských The Jam, Oasis a samozřejmě Arctic Monkeys. Dnes už jsou mladé kytary The Sherlocks jinde. Jejich první album Live for the Moment si v roce 2017 ukradlo krásnou šestou pozici v britském prodejním žebříčku, pokračování Under Your Sky se masivnějším kytarovým zvukem rozeznělo letos v říjnu. Schopnost tvořit sebevědomé písně silných melodií představí v Praze díky Colours Selection ve středu 20. listopadu 2019 v Café V lese. O tom, co skrývají ledovce i o jejich vrcholném koncertu na Měsíci jsme si povídali s frontmanem Kiaranem Crookem a jeho bratrem, bubeníkem Brandonem.

Co říkáte na poslední album Arctic Monkeys, které se celé odehrává na Měsíci?
Brandon: Odvážná deska. Každá je událost, která tak trochu mění pravidla hry. Teď to navíc zní, jako by si vymysleli vlastní žánr. Oni vždy jedou na stejné cestě jako my ostatní, ale pak najednou změní směr a než se kdokoliv stačí rozkoukat, jsou už dávno pryč. Jsou něco jako novodobí The Beatles.

Jak vznikala vaše nová deska Under Your Sky? Zvukově je hutnější než ta první...
Kiaran: Nahráli jsme ji v Liverpoolu a produkoval ji James Skelly, frontman kapely The Coral. Dodělali jsme ji těsně před Vánocemi 2018, najdeš na ní jedenáct písní. Všechny vznikaly a vlastně stále vznikají na cestách během turné, to je nepřetržitý proces. Na téhle desce jsou navíc i některé mnohem starší kousky, které se zrodily ještě před první deskou. Zajímavá kolekce.

Artwork působí vypadá jako fotka z National Geographic. Špička ledovce s gigantickým ledovým tělem pod hladinou. Je v tom nějaké poselství?
Brandon: Zdání může klamat. To, co vidíš na povrchu, v našem případě tedy na pódiu, jsme sice my, ale to není všechno. Na první dobrou to nikdy neuvidíš. Je to stejné jako v běžném životě. Na první pohled vzbuzuješ nějaký dojem a lidi si tě hned zaškatulkujou, ve skutečnosti se toho v tobě ale skrývá mnohem víc.

Berete se jako součást odkazu ohromné britské kytarové historie?
Kiaran: Rozhodně. V současnosti sice v nejrůznějších žebříčcích nenajdeš příliš kytarových kapel, na druhou stranu mám pocit se pomalu vrací. Kytarovky byly ještě nedávno hodně oblíbené, podívej se na celá devadesátá léta nebo roky 2000 - 2005. Dneska je to úplně jinde, je toho mnohem víc, každý den něco nového.

Máte to coby kytarovka těžší, než kdybyste dělali elektroniku?
Kiaran: Možná, ale to vůbec nevadí, s tím se dá žít.

Máte hudební sen, který byste si jako kapela chtěli splnit a pak se rozpadnout...
Kiaran: Hrozně rádi bychom jako headlineři vystoupili na Měsíci. Ale nedovedu si představit, jak bych v tom skafandru udržel kytaru.

Info

The Sherlocks (uk) + King Nun (uk) + Pilot
20. 11. 2019
Café V lese, Praha
fb událost

foto © Andrew Cotterill

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jakub Jirásek, Matyáš Švejdík: Mělo to ducha letního táboru pro dospělý

Libor Galia 12.12.2024

Nejintimnější, a zároveň nejtajemnější hudební festival v Česku? Co z něj zůstalo a jaké to bylo, jaké to bude, v rozhovoru se dvěma zakladateli. Miro.

Alf Carlsson: Zkouším nehrát moc rychle

Jiří V. Matýsek 09.12.2024

Se sdílným švédským jazzovým kytaristou jsme zapadli do jedné z hospod v centru Brna. Diskuze nad typicky českým gulášem se ubírala po unikátních cestičkách.

1914: Krev, smrt a utrpení

Abbé 04.12.2024

Členové 1914 vystupují pod smyšlenými identitami vojáků, včetně služebního zařazení. Rozhovor.

Simon Kounovský, Oliver Torr: Dorostli jsme do Axontorr

Libor Galia 26.11.2024

Torr, Axonbody. Settings. O spolupráci, vzniku alba i názvu je následující rozhovor. Křest hned.

Czech Metal Studies: Metal se dá zkoumat

Abbé 06.11.2024

Přibližně hodinový blok se na Brutal Assault setkal s poměrně živým zájmem, přestože byl prostor vydýchaný už kolem jedné odpoledne. Rozhovor.

David Boháč (NOC6): Klubovnu nám svěřili na dva roky

Mariia Smirnova 03.11.2024

V rozhovoru nám David prozradí nejen detaily příprav, ale i další akce, na které se těší – a nakonec i to, jaký je jeho nejoblíbenější drink na šestce.

Jim Luijten, Micha Zaat (Tramhaus): Utéct hned na začátku

Klára Řepková 23.10.2024

Z covidové karantény vzniklé uskupení se na něm střemhlavě vzdaluje od všech vnějších i osobních škatulek.

Brendan Canty (The Messthetics): Hraní naživo je nejlepší balzám na nafouklé ego

Banán 09.10.2024

Brendan Canty byl zakládajícím členem Fugazi. Nyní je jeho hlavní hudební radostí kapela The Messthetics. Rozhovor.

Rasťo Rusnák (Kolowrat): Nové piesne vznikali pomaly

Štěpán Bolf (A.M.180) 07.10.2024

Před devíti lety oznámili košičtí Kolowrat pauzu, která se mohla zvenčí jevit jako úplný konec jedinečné kytarové kapely. Teď jsou zpátky. Rozhovor.

Red Fang: Pivo a bulšit

Abbé 03.10.2024

Parta ochmelků převrtá spousty vypitých piksel od piva na zbraně a brnění, aby srovnala účty s protivnými fantazáky, načež utrží jak černý rytíř v Monty Pythonovi a Svatém grálu spousty…

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace