Veronika Tichá | Články / Recenze | 07.01.2022
Začínali na střední v malých klubech a na podomácku pořádaných akcích, loni už hráli po USA se známými indie kapelami jako Wild Nothing a Beach Fossils. Trio z El Monte v Kalifornii, pojmenované podle sladkého ovoce, vydalo na podzim třetí desku.
Las Peras Rojas, jak se sami pro svůj hispánský původ někdy označují, začali jako dvojice Henry Vargas a Jose Corona v roce 2014, o rok později vydali první album, na basu s nimi teď hraje Patrik Juarez. Název skupiny neskrývá žádné tajemství ani příběh, jsou pojmenováni zkrátka po červených hruškách. Dlouhý název alba je už tradice, You Thought We Left Because The Door Was Open But We Were Waiting Outside se přesto liší minimálně výrazně nižším počtem písní. Co zůstává stejné, je silná inspirace hudebními legendami The Strokes nebo Arctic Monkeys, Vargasův hlas může v některých částech hodně připomínat právě frontmana této kapely. Předminulý podzim použil Netflix do své show Gentified skladbu 1969, což jim taky pomohlo dostat se do popředí indie hudební scény.
Podle svých slov v pandemii hudbu moc nedělali, byli se svými rodinami, a i když nápady měli, chtěli skládat dohromady. Přesto to pro ně bylo období, kdy si mohli odpočinout a pracovat na sobě. Předchozí alba vznikala v jejich garáži bez zkušeností s nahráváním a mixováním, všechno nahráli a udělali sami. Byl to proces objevování a zkoušení, který byl podle Vargase i dost frustrující, tentokrát měli možnost nahrávat v profesionálním studiu, možná i proto se některé písně dostaly ven až teď (Twisted Colours).
Přestože spousta skladeb není o příjemných tématech - reflektovány jsou jak vztahové problémy (Almost Right), tak pocity ztracenosti (House of Mirrors, When We Were Young) - celkové vyznění nahrávky je optimistické: musíme být otevření, hledat svoji vlastní hodnotu, mít se rádi a věřit tomu, že všechno má svůj čas.
The Red Pears - You Thought We Left Because The Door Was Open But We Were Waiting Outside (Cosmica Artists, 2021)
Spotify
foto © Robert Nuñez
Jakub Veselý 21.11.2024
Inšpiráciami sa Templeman netají, na R&B a soulových prvkoch sa podpísala hudba Stevieho Wondera a Princea, indie rock s jemnou psychedéliou pripomínajú Tame Impala alebo MGMT.
Magdalena Fendrychová 11.11.2024
Texty se nezabývají současnými společenskými problémy nebo zásadními citovými zvraty, spíš popisují každodenní situace a fantazie.
Žofie Křížková 05.11.2024
Dvaačtyřicetiminutová stopáž zahrnuje jediný track a ten nabízí ponor do hluboce meditativní lázně neopakovatelných nuancí. Za týden v Praze.
Sára Prostějovská 28.10.2024
Synthpopové Forgive Too Slow vypráví deset krátkých příběhů lásky, jíž autorka v každém z nich nahlíží jinýma očima.
Šimon Žáček 28.10.2024
Druhá série Rodu draka se tak moc věnuje intimním chvílím rodinných členů, až zapomíná na zásadní konflikt. Anebo je to záměr?
Lea Valentová 25.10.2024
Dômyselnú dramaturgickú pavučinu tak organizačný tím pretkal napríklad lokálnymi mýtmi aj ladením nástrojov z mimoeurópskych lokalít.
Michal Berec 05.10.2024
Nosným kameňom je hypnotická repetitívnosť motívov, improvizácia na pomedzí apalačského folku a jazzu, ktorá sa ale môže postupne začať zlievať.
Richard Michalik 31.08.2024
Opäť cez vydavateľstvo Constellation (Godspeed You! Black Emperor, Jerusalem in My Heart) a opäť s rovnakým producentom (Zach Scholes).
Jakub Veselý 30.08.2024
Názov Doomer Music je na mieste a album nám prináša pohľad do sveta, v ktorom sú ľudské emócie potlačené, kde môžeme vidieť len drsnú schránku panelových domov.
David Stoklas 27.08.2024
Final Summer je deska, ze které čiší životní síla a touha něco dělat. A dělat to navzdory příkořím.