Články / Recenze

Starý houně Alaric

Starý houně Alaric

Banán | Články / Recenze | 18.04.2017

V jistých kruzích existuje výraz "starý houně", který jsem poprvé slyšel cca v roce 1997 v souvislosti s koncertem Dead and Gone. To byla parádní kapela, co vydávala svoje desky na Prank, GSL a Alternative Tentacles (jeden label lepší než druhej) a jejich finální opus magnum Beautician je jedna z nejsilnějších desek, která v druhé polovině 90. let vyšla. Je to pořád nepříjemnej kousavej punk, ale zároveň pracuje s řadou inspirací, které v té době nebyly v hc/punku rozhodně běžné, z nichž nejvýraznější je klasická gothic a deathrocková nálada. A právě zpěvák Dead and Gone Shane Baker stojí za mikrofonem v Alaric, je to ještě mnohem starší houně než v roce 1997 a sekundují mu podobné vyžilé punkové typy, jako např. kytarista další kultovní kapely Noothgrush.


Alaric i na své nové desce, kterou vydali na svém labelu členové Neurosis, zdárně rozvíjí odkaz Dead and Gone a s ještě větším důrazem na Jesus and Mary Chain nebo Killing Joke vytváří temné a fascinující světy v útrobách punkového podzemí. Těžko byste v současnosti hledali autentičtější kapelu, která přes jasnou a přiznanou inspiraci hluboko v minulosti kráčí nekompromisně za svým vlastním zvukem a jejíž desky i koncerty jsou opravdový zážitek.

Info

Alaric - End of Mirrors (Neurot, 2016)
www.alaric.bandcamp.com/album/end-of-mirrors

Live: Alaric (us)
25. 4. 2017 20:00
Klub 007 Strahov, Praha
www.facebook.com/events/258764941237106

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Úprimná láska k hudbe (Alfie Templeman)

Jakub Veselý 21.11.2024

Inšpiráciami sa Templeman netají, na R&B a soulových prvkoch sa podpísala hudba Stevieho Wondera a Princea, indie rock s jemnou psychedéliou pripomínajú Tame Impala alebo MGMT.

Spojit žánry a vysvobodit z melancholie (Jiný metro)

Magdalena Fendrychová 11.11.2024

Texty se nezabývají současnými společenskými problémy nebo zásadními citovými zvraty, spíš popisují každodenní situace a fantazie.

Pořád překvapivý soundscape (The Necks)

Žofie Křížková 05.11.2024

Dvaačtyřicetiminutová stopáž zahrnuje jediný track a ten nabízí ponor do hluboce meditativní lázně neopakovatelných nuancí. Za týden v Praze.

Románek pozdního léta (Julia-Sophie)

Sára Prostějovská 28.10.2024

Synthpopové Forgive Too Slow vypráví deset krátkých příběhů lásky, jíž autorka v každém z nich nahlíží jinýma očima.

Rod se i přes nesnáze podařilo zachovat... (Rod Draka, druhá série)

Šimon Žáček 28.10.2024

Druhá série Rodu draka se tak moc věnuje intimním chvílím rodinných členů, až zapomíná na zásadní konflikt. Anebo je to záměr?

Inšpiratívna periférna osmóza (JAMA 2024)

Lea Valentová 25.10.2024

Dômyselnú dramaturgickú pavučinu tak organizačný tím pretkal napríklad lokálnymi mýtmi aj ladením nástrojov z mimoeurópskych lokalít.

Dekonštruovať tradície (Nathan Bowles Trio)

Michal Berec 05.10.2024

Nosným kameňom je hypnotická repetitívnosť motívov, improvizácia na pomedzí apalačského folku a jazzu, ktorá sa ale môže postupne začať zlievať.

Ďalší výlet dovnútra (Kee Avil)

Richard Michalik 31.08.2024

Opäť cez vydavateľstvo Constellation (Godspeed You! Black Emperor, Jerusalem in My Heart) a opäť s rovnakým producentom (Zach Scholes).

Nádej na vyslobodenie emócií z masy chladného betónu (Jack the Hipper)

Jakub Veselý 30.08.2024

Názov Doomer Music je na mieste a album nám prináša pohľad do sveta, v ktorom sú ľudské emócie potlačené, kde môžeme vidieť len drsnú schránku panelových domov.

Kluci od velkých jezer z Ohia objevili svět (Cloud Nothings)

David Stoklas 27.08.2024

Final Summer je deska, ze které čiší životní síla a touha něco dělat. A dělat to navzdory příkořím.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace