Pavla Slezáková | Články / Recenze | 11.05.2014
Závěr března otevřel brány budoucím duším, výlisku dívčího dua z Los Angeles Uh Huh Her. Jejich hudební dráha se na třetí odbočce stočila k inteligentnímu elektropopu s lehkým nádechem rocku.
Tříletá pauza od druhé desky, rockově laděné Nocturnes, byla vyplněná pouze akustickým EP, které ovšem neobsahovalo žádný nový materiál. Uh Huh Her potom lákali na materiál tanečního ražení a své sliby splnili, ne však doslova. Ke stylovému odklonu došlo, ale syrový taneční song na albu nenajdete. O náklonnost posluchače dvojice bojuje chytrými nástroji, jednoduše složitým obalem a inteligentním hudebním obsahem. Převážně minimalistické texty svádějí boj s tématy, jejichž hybnými silami jsou neustále omílaná láska, neúprosný čas nebo prostá lidská existence. Jejich elektronické cítění nabízí jak známé riffy, tak i neoposlouchané kombinace tónů. Harmonií odlehčený zpěv provází loudavými skladbami, naopak rychlejší, údernější skladby druhý hlas přitvrzuje.
Chemie mezi členkami Uh Huh Her je cítit v každé skladbě, otěže nad písněmi ovšem drží výraznější vokál Camily Grey, Leisha Hailey se spíše ztrácí v pozadí. Prvním singlem je impulzivní song Innocence, vybízející k návratu k naší nevinnosti, a symbolicky otevírá celou desku. Shiine odpaluje taneční náladou, nicméně potenciál skladby sráží vokály, zatímco Bullet, strategicky umístěná doprostřed desky, bystří pozornost předtím utlumenou pomalejšími baladami svěžím beatem. Coby nejdelší je obalená svižnými bicími, které se v ostatních písních objevují pomálu. Závěr pětačtyřicetiminutové nahrávky je v područí idealistické myšlenky o provázanosti dvou srdcí a slibu nezlomitelné lásky.
Rukopis skladeb nostalgicky připomene debutové album, zajímavými melodiemi zas nepředčí druhou, nejpovedenější desku. Future Souls nepřináší přelomové momenty, pohybuje se na klidné hladině, kde se nedá očekávat větší bouřka, přesto pojetí deseti skladeb nezklame. Celek je celistvý, působí především beztížnou atmosférou.
Uh Huh Her – Future Souls (Plaid Records, 2014)
http://www.uhhuhher.com
Jiří V. Matýsek 20.12.2024
Do světa písničkářů se noří nová publikace novináře, muzikanta a pečlivého lovce příběhů písní Michala Bystrova Hvězdy v polostínu. Nabízí stovku portrétů písničkářů ze šedesátých let.
Matej Žofčín 18.12.2024
Keď internet objavil na Bandcampe jeho album To See the Next Part of the Dream, ľudia o ňom na stránkach ako Rate Your Music a Reddit nevedeli prestať rozprávať.
Martin Zoul 17.12.2024
Jsou tabu a tabu. Některá se zhroutí při sebedrobnějším otočení dějinného soukolí, jiná působí dojmem monolitu, do kterého byly při vzniku člověka vyryty základní zákony lidství.
Jakub Veselý 10.12.2024
Portfólio koluje pomedzi rockovými pasážami, jazzovými improvizáciami, punkovým rázom a avantgardným experimentálnym prístupom k hudbe.
Filip Peloušek 05.12.2024
Povznášející, psychedelií a euforií prosáklá hudba doplněná o do výšky vyhnaný zpěv Joshuy Hodgese v protikladu s texty plnými pochybností.
Kristina Kratochvilová 25.11.2024
Představu pozlátka tvrdě zadupává do země špinavá realita plná absťáku, démonů, lítosti a vyhasínajících životů Laneganových blízkých.
Šimon Žáček 24.11.2024
Zdánlivě banální příběh Anory skrývá krásy i ošklivosti chybujících lidí ve stále více matoucím světě.
Jakub Veselý 21.11.2024
Inšpiráciami sa Templeman netají, na R&B a soulových prvkoch sa podpísala hudba Stevieho Wondera a Princea, indie rock s jemnou psychedéliou pripomínajú Tame Impala alebo MGMT.
Magdalena Fendrychová 11.11.2024
Texty se nezabývají současnými společenskými problémy nebo zásadními citovými zvraty, spíš popisují každodenní situace a fantazie.
Žofie Křížková 05.11.2024
Dvaačtyřicetiminutová stopáž zahrnuje jediný track a ten nabízí ponor do hluboce meditativní lázně neopakovatelných nuancí. Za týden v Praze.