Články / Recenze

Iron Reagan s humorem

Iron Reagan s humorem

Adam Zámečník | Články / Recenze | 14.03.2017

OHODNOŤTE DESKU

Přestože jméno kapely Iron Reagan zavání politikou, byla by chyba považovat americkou crossover thrashovku za typickou angažovanou kapelu. Tak jako v Municipal Waste, „hlavní“ kapele frontmana Tonyho Foresty, je zde prioritou zhýralé pijanství a frustrace z usedlého okolí. A když na politiku přece jen dojde, zní Foresta spíše jako pod obraz zlitý pobuda z noční tramvaje. A je to super.

Se stopáží těsně pod půlhodinou a osmnácti písněmi je jasné, že deska Crossover Ministry bude nekompromisní jízdou. Podobně jako na předešlé The Tyranny of Will se i tady jede podle osvědčeného mustru krátkých skladeb pod taktovkou kulometného tempa bicích, naštvaného řevu a tříakordových riffů s občasným divokým kytarovým sólem Phillipa Halla. Producent Kurt Ballou jako trvalá jistota.

Klíčový je ale humor, viz fantastická Fuck Your Neighbours, v níž kapela posílá do všech pekel souseda stěžujícího si na hlasitý večírek. Vrcholem je song Parents of Tomorrow, v němž si Tony Foresta v šesti sekundách vylije žluč na nesnesitelné internetové matky.


Iron Reagan na Crossover Ministry opět ukázali, jak některé vedlejší projekty dokáží téměř přerůst hlavní tvorbu svých členů. Deska zároveň demonstruje, že předvídatelnost a podobnost jednotlivých písní rozhodně nemusí představovat kdovíjaký problém, když jsou umně složené.

Info

Iron Reagan - Crossover Ministry (Relapse, 2017)
www.ironreagan.bandcamp.com/album/crossover-ministry

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kdo si tak dnes vzpomene? (Hvězdy v polostínu)

Jiří V. Matýsek 20.12.2024

Do světa písničkářů se noří nová publikace novináře, muzikanta a pečlivého lovce příběhů písní Michala Bystrova Hvězdy v polostínu. Nabízí stovku portrétů písničkářů ze šedesátých let.

Všetci žijeme s vedomím, že jedného dňa zmizneme (Parannoul)

Matej Žofčín 18.12.2024

Keď internet objavil na Bandcampe jeho album To See the Next Part of the Dream, ľudia o ňom na stránkach ako Rate Your Music a Reddit nevedeli prestať rozprávať.

Cesta do hlubin sebevrahovy duše (Ti, kteří se rozhodli)

Martin Zoul 17.12.2024

Jsou tabu a tabu. Některá se zhroutí při sebedrobnějším otočení dějinného soukolí, jiná působí dojmem monolitu, do kterého byly při vzniku člověka vyryty základní zákony lidství.

Námorníkov sen (Il Sogno del Marinaio)

Jakub Veselý 10.12.2024

Portfólio koluje pomedzi rockovými pasážami, jazzovými improvizáciami, punkovým rázom a avantgardným experimentálnym prístupom k hudbe.

Boj s vlastní nejistotou (STRFKR)

Filip Peloušek 05.12.2024

Povznášející, psychedelií a euforií prosáklá hudba doplněná o do výšky vyhnaný zpěv Joshuy Hodgese v protikladu s texty plnými pochybností.

Nic není natolik rozbité, aby to nešlo opravit (Mark Lanegan)

Kristina Kratochvilová 25.11.2024

Představu pozlátka tvrdě zadupává do země špinavá realita plná absťáku, démonů, lítosti a vyhasínajících životů Laneganových blízkých.

Křehkost ve zkaženém světě (Anora)

Šimon Žáček 24.11.2024

Zdánlivě banální příběh Anory skrývá krásy i ošklivosti chybujících lidí ve stále více matoucím světě.

Úprimná láska k hudbe (Alfie Templeman)

Jakub Veselý 21.11.2024

Inšpiráciami sa Templeman netají, na R&B a soulových prvkoch sa podpísala hudba Stevieho Wondera a Princea, indie rock s jemnou psychedéliou pripomínajú Tame Impala alebo MGMT.

Spojit žánry a vysvobodit z melancholie (Jiný metro)

Magdalena Fendrychová 11.11.2024

Texty se nezabývají současnými společenskými problémy nebo zásadními citovými zvraty, spíš popisují každodenní situace a fantazie.

Pořád překvapivý soundscape (The Necks)

Žofie Křížková 05.11.2024

Dvaačtyřicetiminutová stopáž zahrnuje jediný track a ten nabízí ponor do hluboce meditativní lázně neopakovatelných nuancí. Za týden v Praze.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace